Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

19.1.2017 19:00

Markéta Pilátová čte ze svého románu Tsunami Blues

Ve svém třetím románu píše Markéta Pilátová o konci mládí, ztrátě iluzí, o českých kořenech na Kubě, ale také o cestě, která vede k začátku nového života. Již v prvním románu „Žluté oči vedou domů“ úspěšná autorka překvapivě spojuje Českou republiku s Latinskou Amerikou. Místní styl života je ji velmi blízký, protože už několik let žije v Argentině resp. Brazilii, kde vyučuje češtinu.

Mladá trumpetistka Karla Klimentová ztratila na Vánoce roku 2004 kvůli ničivé vlně tsunami v Thajsku nejen rodiče, ale také schopnost hrát a komponovat. Něco jí ale přesto zůstalo: kubánský jazzman Lázaro Milo, který se v roce 1968 oklikou ocitl v moravském městě a od té doby tam žije, ji kromě blues naučil také svůj mateřský jazyk. Když Karla začala studovat španělštinu na univerzitě v Olomouci, dostala se kvůli svému kubánskému přízvuku pod křídla charismatické profesorky Jenůfy Topinkové. Tato veteránka české hispanistiky v sobě nosí vlastní tajemství a odváží Karlu na nečekanou výpravu ke kubánským disidentům v Havaně a jinde na karibském ostrově. Karla tam zůstane brzy sama a musí si umět poradit.

Autorce se podařilo napsat román přesnou lyrickou řečí, který jako velká vlna všechno zaplaví a něco nenávratně změní.

Nakladatelství Braumüller zveřejnilo knihu v německém překladu od předkladatelky Mirko Kraetsch. Knihkupectví Bücher am Nonnendamm ji nabídne během čtení v Českém centru k prodeji.

Markéta Pilátová bude číst v češtině, německý překlad bude promítán.

Vstup zdarma 

 

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

19.1.2017 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala