Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

19.10.2016 19:00

Markéta Baňková: Maličkost

České centrum zve berlínské publikum na setkání s novým literárním objevem ze sousední země. Na návštěvu přijede autorka Markéta Baňková, která v letošním roce získala cenu Česká kniha. V Berlíně představí svou novelu „Maličkost. Romance z času genetiky.“ Autorka spojuje beletristické vyprávění s vědeckými motivy. Mladý protagonista Tomáš hledá objektivní vzory, které by mu pomohly se lépe vyznat ve stále komplexnějším a komplikovanějším světě.

Jsme loutkami ovládanými vlastními geny? Mohou paraziti ovlivnit naše rozhodování?  Nebo nás přece jen formuje společnost, ve které vyrůstáme?

Tomáš vyrostl u adoptivních rodičů a rozhodne se pátrat po svých kořenech. Je to chytrý, mladý muž, který se se zájmem věnuje studiu genetiky. Věda formuje jeho pohled na svět, mezilidské vztahy a lásku. Vztah k jeho přítelkyni Julii je proto velmi komplikovaný a více jistoty mu dávají laboratorní pokusy, které v tajnosti provádí.

Markéta Baňková je absolventkou Akademie výtvarných umění v Praze. Kromě literatury se věnuje grafice, kresbě, fotografii a internetovému umění. Její debut Straka v říši entropie se okamžitě stal na českém knižním trhu bestsellerem a v kategorii objev roku 2011 získal cenu Magnesia Litera. Maličkost je jejím druhým dílem, obě knihy také sama ilustrovala. Autorka bude předčítat z českého originálu, německé titulky přeložila Doris Koubová. Čtení vzniklo ve spolupráci s cenou Česká kniha a za podpory Ministerstva kultury České republiky.

Vstup zdarma 

 

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

19.10.2016 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala