Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

30.1.2016 21:30

Luboš Soukup Quartet

Luboš Soukup kvartet je mezinárodní projekt, který vznikl na podzim roku 2010 v Dánsku. Kapela interpretuje skladby Luboše Soukupa a netradičním způsobem propojuje skandinávský a středoevropský přístup k jazzu. Hudebníci vycházejí z bohaté jazzové tradice, avšak inspiraci nacházejí i v moderní a klasické hudbě či folkloru.

Český saxofonista Luboš Soukup spojuje svou obdivuhodnou techniku s velkým smyslem pro hudební dobrodružství. Dělá hudbu, která na lidech zanechává dojem. Jeho skladby spojují elegantní vyvážená témata a podněcující improvizace, které posluchačům poskytují hluboký hudební prožitek. Rozený Čech nejprve žil a pracoval v Polsku, poté se přestěhoval do Kodaně, kde nalezl ty nejlepší hudebníky pro svůj soubor. Zde si splnil svůj sen a založil kvartet, který oslovuje milovníky hudby i mimo jazzové kruhy.

Koncert ve Schlotu bude ve speciálním česko-německém složení: Německý pianista Christian Pabst nechá osvěžujícím způsobem vplout svou hudební poezii do Soukupových skladeb. Italský basista Igor Sparlatti umí vyvolat nejrůznější emoce svou vyzrálou hrou na basu a elegantním zvukem. Český bubeník Martin Novák doplňuje kvarteto silným, interaktivním způsobem hry.

Luboš Soukup Quartet
Luboš Soukup (s), Christian Pabst (p), Igor Sparlatti  (b), Martin Novák  (dr)

Vstupné: 12,- EUR, zlevněné 10,- EUR
Kunstfabrik Schlot

Místo konání:

Kunstfabrik Schlot, Invalidenstraße 117 (in den Edisonhöfen), 10115 Berlin

Datum:

30.1.2016 21:30

Organizátor:

Kunstfabrik Schlot


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala