Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

7.3.2012 20:00

LITERAToUR.CZ: Markéta Pilátová a Tomáš Zmeškal

V rámci literárního turné po německy mluvících zemích čtou Markéta Pilátová a Tomáš Zmeškal v Berlíně

Mluví-li se dnes v Německu o současné české literatuře, bývají stále jako první zmiňována jména Bohumila Hrabala, Jiřího Gruši či Ivana Klímy. Od jejich časů ale vyrostly celé generace mladých spisovatelů, kteří na své objevení německými čtenáři teprve čekají. S některými z nich se můžete v těchto dnech setkat v Německu, Švýcarsku a Rakousku: při literárním turné, na které zve síť německojazyčných literárních domů a další partneři a podporovatelé projektu.

V Berlíně Vás přivítají Markéta Pilátová a Tomáš Zmeškal, oba dva si přibalili do kufru své nové texty v německém překladu. Doprovodná publikace k literárnímu turné, obsahující texty účastnících se autorů, vychází v těchto dnech pod titulem „Geschweige denn Ostrava... Neue Literatur aus Tschechien“ jako zvláštní vydání v rámci řady „Die Horen“ v nakladatelství Wallstein.

Kromě Markéty Pilátové a Tomáše Zmeškala se můžete při dalších literárních večerech v jiných městech setkat s Radkou Denemarkovou a Markem Šindelkou nebo Jaroslavem Rudišem a Petrou Hůlovou. Přesné termíny celého turné naleznete zde.

Vstup: 5,- €, zlev.. 3,-€

Literaturhaus Berlin

Místo konání:

Literaturhaus Berlin, Fasanenstraße 23, 10719 Berlin

Datum:

7.3.2012 20:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala