Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

27.5.2016 19:00

Čtení a rozhovor: Jyrki K. Ihalainen – Olga Pek – Nadia Mifsud

Dohromady sto spisovatelek a spisovatelů cestuje na celoevropské tour literárního autobusu Omnibus 2016 od severu k jihu. Na cestě z Finska až na Kypr jsou autoři rozděleni po týdenních úsecích do skupin po osmi lidech. Tour vede do městských ale i venkovských regionů Evropy. Čtení, diskuze a workshopy, které se po celé cestě odehrávají, umožňují intenzivní dialog mezi autory a místním publikem. Na jedné z akcí v Berlíně se představí autoři z České republiky, z Finska a z Malty.

Olga Pek je česká básnířka a překladatelka. Její básně se objevují v mnohých časopisech a antologiích. Je členkou organizačního týmu Prague International Microfestival of Poetry a básnického kolektivu TŘYIE a také spoluvydavatelkou českého literárního časopisu pro současnou poezii Psí Víno. Olga Pek studuje doktorské studium na Karlově Univerzitě v Praze.
Jyrki K. Ihalainen je finský spisovatel, překladatel a nakladatel. Publikoval mnoho básnických sbírek v angličtině, finštině a švédštině, stejně jako mnoho titulů literatury faktu. Kromě toho je uměleckým ředitelem Annikki-Poesiefestivalu v Tampere.
Nadia Mifsud je maltézská básnířka a překladatelka, žije ve Francii. Po uveřejnění dvou básnických sbírek nyní pracuje na svém prvním románu a na sbírce povídek.

Moderace a německé čtení: Tom Bresemann

Společná akce sítě CROWD – CReating Other Ways of Dissemination, Finského institutu v Německu, Českého centra Berlín, Maltského velvyslanectví, Lettrétage a literárního spolku Nuoren Voiman Liitto v rámci projektu Omnibus 2016 a Evropských literárních dní „Berlin´s Voice“. S přátelskou podporou CREATIVE Europe Programms Evropské unie, Kulturstiftung des Bundes, VBKI, Icelandic Literature Centre a nadace Preußische Seehandlung.

Vstup volný

www.finnland-Institut.de

Místo konání:

Finnland-Institut, Georgenstr. 24 (1. OG), 10117 Berlin

Datum:

27.5.2016 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala