Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

9.10.2013 20:00

Lipský Lichtfest: „Jak to jde? Přes Prahu“

40 let partnerství měst Brno-Lipsko: Lipský Lichtfest („festival světel“) se věnuje roli tehdejšího Československa v kontextu Sametové revoluce. 9. Října 1989 nastavilo na 70 000 lidí v Lipsku kurz k podstatným změnám v Evropě. Jejich nenásilný protest a jejich odvaha vystoupit za svobodné, demokratické základní práva vytvořili podmínky pro pád Berlínské zdi. Při příležitosti letošního hlavního tematického bodu České republiky a Slovenska klade Lichtfest důraz na historické události: Pražské jaro 1968, obsazení německého velvyslanectví v Praze v roce 1989, vycestování uprchlíka z NDR přes Drážďany do Hofu, ale také jejich návrat zpět v roce 1989.

Aspekty ztráty a odcizení v proměňující se společnosti tvarují uměleckou debatu v různých druzích vyjádření, jako například v divadelních hrách, filmu, hudbě a textu. Tým Lichterfest LTM GmbH pracuje proto znovu s uměleckým vedoucím Jürgenem Meierem. K tomu přichází také tento rok další umělci různých žánrů, mezi nimi Lipský autor a divadelní režisér Ralph Oehme, muzikant a producent Mike Diettrich, Brněnská skupina „Ty Syčáci“, spisovatel a manažer Německého Lipského institutu, Claudius Nießen, skupina Lipských herců a zároveň členů taneční školy Jörgens.

Lichtfest je pořádaný organizací Leipzig Tourismus und Marketing (LTM) GmbH ve spolupráci s městem Lipsko a sdružením „Tag der Friedlichen Revolution – Leipzig 9. Oktober 1989“.

Další informace a Program naleznete na adrese: http://www.leipziger-freiheit.de/lichtfest/lichtfest-2013/

Foto: Punctum/Kober

Místo konání:
Stadtzentrum Leipzig
Datum:

9.10.2013 20:00

Organizátor:

Leipzig Tourismus und Marketing (LTM) GmbH u.a.


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala