Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

27.5.2015 19:00

Dětství v padesáti slovech. Čtení a rozhovor s Lidmilou Kábrtovou

Ve svém prozaickém debutu „Koho vypijou lišky“, který v roce 2013 vydalo renomované brněnské nakladatelství Host, vypraví česká autorka a novinářka Lidmila Kábrtová o nelehkém dětství v Československu 70. let.

Holčička El to nemá s rodiči lehké – otec je alkoholik a matka ji nemá ráda, a tak El prchá ke svému dědečkovi. Nejen v rodině, ale i ve škole se El nachází v obtížné pozici. Ačkoliv je dobrou žačkou, mezi spolužáky je outsider, protože nenosí to správné oblečení a i v mnoha jiných ohledech ji považují za divnou.

Příběhy ze života El spojuje autorka s původními titulky z dobových novin.

Pozoruhodný je na povídkách jejich rozsah – Lidmila Kábrtová se v pouhých padesáti slovech soustředí jen na to hlavní, žádné slovo není navíc a čtenář je překvapen, jak mnoho se dá s tak málo slovy říct. 

Studenti bohemistiky a účastníci kurzů češtiny přeložili během workshopu pod vedením Dr. Raiji Hauck povídky do němčiny a představí je v rámci veřejného čtení a diskuze s jejich autorkou Lidmilou Kábrtovou.

Pořádá České centrum Berlín ve spolupráci s univerzitou Greifswald a s přátelskou podporou Velvyslanectví České republiky v Berlíně.

Vstup volný

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

27.5.2015 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala