Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

9.2.2010 0:00 - 0:00

Líbáš jako Bůh

České kino v Postupimi

 

Helena Altmannová je praktická, sympatická žena kolem padesátky, která pracuje jako učitelka francouzštiny na jednom pražském gymnáziu. Díky svému smyslu pro humor je oblíbena jak u žáků, tak mezi kolegy. O poznání méně má pod kontrolou svůj osobní život – své milé příbuzenstvo, které se vždy postará o nová překvapení. Její exmanžel - úspěšný spisovatel se odmítá odstěhovat ze společného bytu. Sestra Kristýna nemůže překonat smrt svého muže a Helena ji má utěšovat. Musí také pomáhat synovi Adamovi, který má problémy v manželství, babička Alžběta se zase na stará kolena znovu zamilovala a dcera Helena má povinnost sdílet její štěstí. Naději, že by si v tom všem chaosu mohla najít i chvilku pro sebe nebo být dokonce šťastná, už téměř vzdala. Až do dne, kdy potká záchranáře Františka a bezhlavě se zamiluje.

 

Jestli s ním bude Helena šťastná, nebo zda je muž jen zdrojem nového chaosu, to neprozradíme. Ale pokud jste viděli další filmy Marie Poledňákové, asi tušíte, jaký osud dala režisérka hrdince svého nového snímku.

 

Marie Poledňáková, která byla oceněna četnými cenami z domácích i mezinárodních festivalů, natočila oblíbené komedie S tebou mě baví svět (1982) nebo Jak se krotí krokodýli (2006). Její nový film se stal v Čechách diváckým magnetem a při své světové premiéře na festivalu v Cottbusu zněl z vyprodaného kinosálu neutichající smích.

 

Společná akce s kinem Thalia Arthouse

 

Líbáš jako Bůh

CZ 2008, 115 min.

Scénář a režie: Marie Poledňáková, Kamera: Martin Duba

Hrají: Kamila Magálová, Jiří Bartoška, Oldřich Kaiser, Eva Holubová, Roman Vojtek, Martha Issová, Arnošt Lustig

 

Úterý, 9.2., 19.00 hod.

Thalia Arthouse Kinos, Rudolf-Breitscheid-Straße 50, 14482 Potsdam, S7 Babelsberg

Vstupné: 6,- €

 

> měsíční program

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

9.2.2010 0:00 - 0:00

Organizátor:

České centrum, Kino Thalia Arthouse


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala