Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

10.12.2013 18:00

Lesegruppe Literatura

V úterý 10.12. v 18:00 se zájemci o literaturu sejdou v literární skupině Lesegruppe Literatura, aby se podělili o dojmy z napínavého románu Lord Mord od Miloše Urbana. Román se věnuje tajuplnému příběhu z pražského židovského ghetta. Na konci 19. století otřese čtvrtí Josefov série vražd. Obětmi jsou prostitutky. Zchudlý hrabě Arco, vyhlášený pražský švihák, se vydává po stopách vraha. Místní se domnívají, že by za vraždami mohlo stát Masíčko neboli Kleinfleisch, strašidlo z židovských pověstí.

Román stojí za přečtení nejen kvůli detektivnímu příběhu, ale také kvůli sugestivnímu popisu navozujícímu atmosféru dlouho ztraceného světa, který Miloš Urban s pomocí své bujné fantazie nechává znovu ožít.

Speciálním hostem bude Mirko Kraetsch, který román přeložil do němčiny. Mluvit bude o výzvách, se kterými se při překládání setkal.

Setkání vedené v němčině je otevřeno pro všechny příznivce literatury. Členství není k účasti na setkání potřeba. Prosíme jen o přihlášení na adresu ccberlin@czech.cz.

Další setkání proběhne v novém roce:

Úterý 21. 1. v 18:00
Petra Hůlová: Umělohmotný třípokoj
Rozumná prostitutka okolo třiceti, která přijímá zákazníky ve svém pražském bytě, vypráví nepřetržitou směsicí vulgárního žargonu a poetické řeči o svém bytí a myšlenkách. Její otevřené výpovědi jsou plné nápaditých asociací, které čtenáře od počátku upoutají nejen překvapivými závěry, ale právě i zajímavým jazykem.

 

 

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

10.12.2013 18:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala