Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

27.11.2012 19:00

One World Berlin 2012: Láska v hrobě

Filmový festival o lidských právech a mediích One World Berlin a České centrum Berlín Vám v rámci festivalu přinášejí pozoruhodný český dokumentární film „Láska v hrobě“. Režisér David Vondráček po dobu čtyř let natáčel pár bezdomovců, který žije na starém německém hřbitově v pražských Strašnicích.

Jana je třiatřicetiletá bývala prostitutka, Jan je padesátiletý nezaměstnaný zedník. V jedné neogotické hrobce si společně zařídili něco jako domov. Jejich způsob života vykazuje stopy měšťanské existence: ona se stará se o „domácnost“, on vydělává trochu peněz prodejem nalezených knih a porno-časopisů. Pokoušejí se žít v lásce a být soběstační. Kromě toho sdílejí také náklonnost k alkoholu a sklony k sebedestrukci; jejich touha po nezávislosti vede k tomu, že odmítají všechny nabídky pomoci. Když pak jednoho dne přijede policie, aby hřbitov vyklidila, má to pro Jana a Janu tragické následky.

Za film Láska v hrobě získal David Vondráček několik festivalových cen, mimo jiné také cenu za nejlepší cizojazyčný dokumentární film na Mezinárodním nezávislém filmovém festivalu v Římě a cenu za nejlepší dokumentární film na filmovém festivalu Finále v Plzni. Ve své české vlasti je režisér a publicista znám tím, že se ve svých dílech často zabývá tabuizovanými tématy. Naposledy poukázal ve svém televizním dokumentárním filmu Zabíjení po česku / Killing the czech way na hrůzy, ke kterým došlo během vyhnání Němců z českého pohraničí po druhé světové válce.

Láska v hrobě / Love in the Grave
CZ 2011, 80 min, OmeU
Scénář a režie: David Vondráček, Kamera: Jan Kadeřábek

volný vstup

Místo konání:

Datum:

27.11.2012 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala