Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

18.6.2014 19:00

Kus: Česka - Scénické čtení současných divadelních her z Česka

Dvoudenní festival „Kus: Česka“ představuje současnou strhující českou dramatiku, která je v Německu takřka neznámá. První večer se seznámíme se třemi novými, výbornými dramaty, která zrcadlí vychýlenou realitu naší doby.

Autorky a autoři ukazují, že dnes již nic není tak, jak to bylo kdysi: dnešní matky zmutovaly na gerilové bojovnice, vztahové krize se řeší v nočních hororových seancích a dřívějším sametovým revolucionářům, kteří chtěli změnit svět, jde dnes už jen o peníze. Na programu jsou scénická čtení her Závrať  Evy Prchalové, Tajná zprává z planety matek / Mamma guerilla od Anny Saavedra a Pokerface Petra Kolečka (zkrácené verze v německém překladu, v režijním vedení  Eberharda Köhlera).

Po představení se koná diskuse s autorkami a autory i překladatelkou Doris Koubou.

Akci pořádá Drama Panorama: Forum für Theater und Übersetzung e. V. a České centrum Berlín, ve spolupráci s Divadlem Letí – Centrem současné dramatiky a Institutem umění – Divadelním ústavem Praha, za podpory Česko-německého fondu budoucnosti, Ministerstva kultury České republiky, Institutu umění – Divadelním ústavem Praha, Dilia divadelní, literární, audiovizuální agentury o.s., Theater unterm Dach, Berlín

Vstup zdarma

Pozvánka:

Další informace k festivalu najdete zde.

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

18.6.2014 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala