Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

15.6.2017 19:00

Kus: Česka: Druhá sklizeň 2017: „Čas třešňového dýmu“ od Kateřiny Rudčekové

Scénickým čtením hereček Hüde Riethmüller, Hannah Schröder a They Rasche a rozhovorem s českou autorkou a dramatičkou Katařinou Rudčekovou pokračuje festival „Kus: Česka 2017“, organizovanýDrama Panorama e. V a Českým centrem Berlín. Minulý rok získala Kateřina Rudčeková Cenu publika tohoto festivalu české současné dramatiky a nyní v Berlíně představí svoji divadelní hru „Čas třešňového dýmu“ . Na příkladu tří generací zkoumá ženské představy o životě v současnosti a minulosti.

Jak to, že slovo „génius“ nemá svůj ženský tvar?  A co se mohou ženy dnešní doby naučit od Popelky, Sněhurky a Karkulky? V divadelní hře se potkávají tři generace – matka, dcera a babička – a vzájemně si sdílejísvé představy o životě.

Hravou řečí, plnou poetických obrazů popisuje autorka Kateřina Rudčeková tlak společnosti na ženu, která funguje podle určitého sociokulturního vzorce. Rudčenková téma zasazuje do dvou rovin. Vedle reálného děje se vždy objevují snové scény, ve kterých protagonistky (s odkazem na Beckettova „Čekání na Godota“)  čekají na svou svatbu a kde se proměňují v klasické ženské pohádkové postavy.

 Divadelní hru do němčiny přeložila Barbora Schnelle ve spolupráci s Lydií Nagel.

Scénické čtení: Hürdem Riethmüller, Hannah Schröder und Thea Rasche
Čtení, dramaturgie a produkce: Barbora Schnelle a Henning Bochert
Organizátoři: České centrum Berlín a Drama Panorama: Forum für Übersetzung und Theater e. V.

Vstup zdarma

 

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

15.6.2017 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala