Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

1.5.2004 0:00 - 1.5.2005 0:00

Kulturní rok deseti

„Rok kultury deseti nových členských zemí EU“ je společná iniciativa berlínských kulturních diplomatů deseti přistupujících zemí, která probíhá ve spolupráci s renomovanými, především berlínskými institucemi. Rok kultury běží v době od května 2004 do května 2005 a má podobu dialogu v rámci uměleckých pořadů, pódiových diskusí a výměnných programů. Zvláštní pozornost je věnována mladé generaci a vytváření kontaktů, které by se mohly dlouhodobě udržet. Projekt Roku kultury získal vedle záštity německého ministra zahraničí Joschky Fischera, ministrů zahraničí všech deseti účastnících se zemí, pověřenkyně spolkové vlády pro kulturu a média, Christiny Weissové, a starosty Berlína, Klause Wowereita, mj. také osobní podporu od bývalého ministra zahraničí Hanse-Dietricha Genschera, od Norberta Lammerta a Antje Vollmerové, místopředsedů německého Spolkového shromáždění, dále od Moniky Griefahnové, předsedkyně kulturního výboru Spolkového shromáždění, Adolfa Muschga, prezidenta Akademie umění, Joachima Sartoriuse, intendanta Berlínského festivalu (Berliner Festspiele), Maxe Fuchse, předsedy Německé kulturní rady, Thomase Krügera, ředitele Spolkové centrály pro politickou výchovu a Jutty Limbachové, předsedkyně Goethe institutu.

„Rok kultury deseti nových členských zemí EU“ je společná iniciativa berlínských kulturních diplomatů deseti přistupujících zemí, která probíhá ve spolupráci s renomovanými, především berlínskými institucemi. Rok kultury běží v době od května 2004 do května 2005 a má podobu dialogu v rámci uměleckých pořadů, pódiových diskusí a výměnných programů. Zvláštní pozornost je věnována mladé generaci a vytváření kontaktů, které by se mohly dlouhodobě udržet. 

 

Projekt Roku kultury získal vedle záštity německého ministra zahraničí Joschky Fischera, ministrů zahraničí všech deseti účastnících se zemí, pověřenkyně spolkové vlády pro kulturu a média, Christiny Weissové, a starosty Berlína, Klause Wowereita, mj. také osobní podporu od bývalého ministra zahraničí Hanse-Dietricha Genschera, od Norberta Lammerta a Antje Vollmerové, místopředsedů německého Spolkového shromáždění, dále od Moniky Griefahnové, předsedkyně kulturního výboru Spolkového shromáždění, Adolfa Muschga, prezidenta Akademie umění, Joachima Sartoriuse, intendanta Berlínského festivalu (Berliner Festspiele), Maxe Fuchse, předsedy Německé kulturní rady, Thomase Krügera, ředitele Spolkové centrály pro politickou výchovu a Jutty Limbachové, předsedkyně Goethe institutu.

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

Od: 1.5.2004 0:00
Do: 1.5.2005 0:00

Organizátor:

Kulturjahr der Zehn


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala