Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

14.2.2019 19:00

Je kubismus český gen?

S experty žijícími v Berlíně Alenou Janatkovou a François Burkhardtem budou diskutovat kurátoři výstavy „pěkně křivý“ Bettina Güldner und Wolfgang Binder o své tezi, podle které je Kubismus výtvarným principem v českém designu.

Dr. Alena Janatková (narozena 1960, Praha) je výzkumná spolupracovnice pro Institut dějin umění a historického urbanismu na Technické univerzitě v Berlíně, publikovala texty k mezikulturní historické proměně pozic architektury a designu v Německu a Československu.

 Dr. François Burkhardt (narozen 1936, Winterthur) je teoretikem architektury a designu, bývalý ředitel Mezinárodního centra designu v Berlíně, stejně tak byl ředitelem oddělení designu a architektury v Centru Pompidou v Paříži, také publikoval texty o dějinách české architektury a designu.

Výstava „pěkně křivý. Kubismus – výtvarný princip v českém designu“ je k vidění do 21. 2. 2019.

Vstup zdarma

Podcast z diskuze můžete najít zde: https://www.soundtier.com/tschechisches-zentrum-berlin/kubismus


V průběhu akce fotografujeme za účelem zveřejnění na naší internetové stránce nebo na našich účtech na sociálních sítích Facebook, Twitter, Instragram a Youtube. Svojí účastí na akci vyjadřujete souhlas se zveřejňováním fotografií, na kterých můžete být také vy. Pokud s tím nesouhlasíte, sdělte to prosím naší fotografce/našemu fotografovi nebo někomu z našich zaměstnanců.

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

14.2.2019 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala