Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

2.11.2015 19:00

Kresba v pohybu. Představení na Ipadu pro děti a dospělé

Německo-české kulturní dny v Drážďanech: Divadla Tineola (Praha) a Rafael Zwischenraum (Berlín) nás vezmou do fantastického světa barev a tvarů, které jakoby kouzlem v rytmu hudby vznikají, mění se a zase mizí.

Z krajiny vyrůstají figury, překrývající se obrysy, mění se strany a hráč vstupuje na scénu. Jednou jako člověk, jindy zase jako maska nebo postava rozmlouvá se scénou, až s ní úplně splyne. Tato vizuální poezie o lidech a zvířatech připomíná tu práci karikaturistů, jindy Laterny magiky nebo filmu. Barvitá podívaná, kterou mohou diváci sledovat na třikrát čtyři metry velké obrazovce nad jevištěm, přichází živě přenesená na malou obrazovku iPadu.

Pražské Divadlo Tineola bylo založeno v roce 1997 Michaelou Bartoňovou s cílem rozvíjet nejrůznější projekty v oblasti divadla, umění, filmu a nových médií s pomocí loutek. Od roku 2000 divadlo úzce spolupracuje s berlínským hercem Ralfem Lückem, čímž vznikají společné i společně hrané inscenace. V Drážďanech se nyní představí nejnovější kousek.

Akce je pořádána Nadací Brücke/Most a divadelním domem Rudi s přátelskou podporou města Drážďany, úřadem pro kulturu a ochranu památek a Českým centrem Berlín v rámci Německo-českých kulturních dní v Drážďanech.

Vstupné: 10,- / 8,- / 5,- EUR

Kresba v pohybu. Představení na Ipadu pro děti a dospělé
(55 minut, vhodné pro děti od 8 let)

Místo konání:
Theaterhaus Rudi, Fechnerstraße 2a, 01139 Dresden
Datum:

2.11.2015 19:00

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala