Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

23.1.2006 0:00 - 0:00

Kousek nebe

Film Kousek nebe Hrají: Jakub Doubrava, Táňa Pauhofová, Petr Forman, Zuzana Stivínová, Karel Zima, Ondřej Vetchý, Pavel Zedníček, Vladimír Javorský, Pavel Landovský Režie: Petr Nikolaev Scénář: Jiří Stránský Producenti: Přemysl Pražský (Luxor), Jaroslav Kučera (ČT) Kamera: Martin Duba Hudba: Martin Smolka

Příběh filmu Kousek nebe vypráví o lásce, přátelství a soudržnosti, která pomáhala důstojně přežít.

Ve zdech komunistického kriminálu té doby se odehrává příběh křehké lásky dvou mladých lidí. Přestože historické reálie by tomu mohly napovídat, není Kousek nebe polickým plakátem, ale v první řadě milostnou romancí, která ukazuje, že láska si najde svou cestu všude a i za těch nejdramatičtějších okolností.

Prudká povaha a neodbytný pocit vzdoru vůči všemu, co se děje kolem nás, přivedly Luboše na lavici obžalovaných. Píší se 50. léta a tak je výrok soudu jednoznačný a trest dlouhý a těžký.

Luboš však ani ve vězení nedokáže zkrotit svou lásku k jazzu a věčně sálající plamínek rebelství, který v sobě nosí.

Ve vězení potkává Luboš Danu. Není to skutečné setkání, jen spíše střet pohledů, drobounké jiskření, z nějž vzejde milostný cit.

Ze solidarity a podpory spoluvězňů se pak zrodí malá vzpoura, která pomáhá naplnění lásky. Lásky, která vznikla v nesprávnou chvíli na nesprávném místě.

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

23.1.2006 0:00 - 0:00

Organizátor:

Kino Blow up


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala