Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

14.6.2015

Denovali Festival Berlin 2015: Floex

Hudebník a multimediální umělec Floex, dlouholetý spolupracovník Brněnského nezávislého herního studia Amanita design, vystoupí v Berlíně jako první český umělec v rámci hudebního festivalu Denovali v unikátních prostorách RADIALSYSTEM V. Je jeden z mála současných českých umělců pracující na poli zvuku a hudby v kontextu nových médií. Za svou tvorbu získal již řadu ocenění, např. hudební ceny Anděl, Apollo či Vinyla.

Floex, pravým jménem Tomáš Dvořák (*1978), je multimediální umělec, skladatel a producent žijící v Praze. Propojuje elektronickou a akustickou hudbu do svébytné podoby.  Do povědomí se jeho hudba dostala především díky debutové desce Pocustone (2001), která spojovala v té době izolované styly jako je nu-jazz, elektronická hudba či současná vážná hudba. Pocustone byla pozitivně přijata nejen v České republice (Cena Anděl 2001) ale i v Evropskě (Qwartz). I jeho druhé album Zorya byla oceněna dvěma žánrovými cenami Anděl v kategorii alternativní hudba a elektronická hudba a též nominovaná na ceny hudební kritiky Apollo a Vinyla. Tomáš je také znám svou spoluprací s nezávislým herním studiem Amanita Design. Vytvořil soundtracky ke hrám Samorost (2006) a Machinarium (2009), který bylo vyhlášeno nejlepším soundtrackem ve světově nejčtenějším magazínu o hrách PC Gamer. Od roku 2012 Tomáš Dvořák koncertuje se svou kapelou po celé Evropě. Od roku 2013 spolupracuje s novým vydavatelstvím Denovali Records, ve kterém vychází aktuální EP Gone.

Dvoudenní hudební festival Denovali festival má tradici od roku 2013. První ročník se uskutečnil v Essenu. Hlavní zaměření tohoto festivalu je na různé formy experimentální a novátorskou hudbu a line-up vždy nabízí vynikající možnost vidět živě mezinárodní umělce různých stylů. Každý vystupující má stejné podmínky, ať už se jedná o stejnou délku vystoupení nebo prostoru. Celá akce se uskuteční v  multikulturním prostoru RADIALSYSTEM V.

Vstupné: 30 Euro

Místo konání:

Radialsystem V, Holzmarktstraße 33, 10243 Berlin

Datum:

14.6.2015

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala