Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

17.3.2016 20:00

Kittchen @ WILHELMSTR./UNPLUGGED

Kittchen je pseudonym českého hudebníka a postavy maskovaného hotelového kuchaře, nahrávajícího ve své kuchyni skladby nástroji, které v ní zrovna najde. Experimentuje v žánru industriál folk s melancholickými a postapokalyptickými tématy. Koncertem představí svou nejnovější desku Kontakt a spolu s herci a režisérem Davidem Menclem následně představí i nový videoklip k písni Sudety.

V rámci hudebního programu Českého centra Berlín WILHELMSTR./UNPLUGGED  se jako první v roce 2016 představí český hudebník vystupující pod pseudonymem Kittchen. Ten v květnu 2015 vydal svou v pořadí již třetí desku Kontakt, která se stala jednou z hudebních senzací minulého roku. Nominovaná bylo mj. na hudební ceny Anděl, Apollo a Vinyla.

V roce 2011 založený hudební projekt Kittchen tematizuje alternativními hudebními přístupy různé emoce, skrývající se jak v pomyslné temnotě, tak na leckdy paradoxně méně přístupném povrchu. Kittchnův výstup v galerii tzb se navíc uskuteční ve výstavní expozici českého konceptuálního umělce Dominika Langa, zachycujícího výstavou Dům bytových omylů skryté umělecké elementy a funkční prostory budovy českého velvyslanectví v Berlíně. Tedy na pozadí expozice zabývající se takovými tématy, které se dají vysledovat i v Kittchnových alternativních přístupech k hudbě. Jste-li zvědaví na propojení výtvarného a hudebního media, jež v živém podání rezonuje diametrálně odlišně od poslechu z hudebních nosičů, budeme se na vás těšit 17. března v Českém centru Berlín.

Vstup zdarma

Kittchen na Soundcloud a Bandzone

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

17.3.2016 20:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala