Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

2.2.2018 20:00

KALLE – wilhelmstr./[un]plugged

Síla intimity a jednoduchosti. Něha i syrové kytary. Výrazný hlas a minimalistické aranže. Veronika Buriánková a David Zeman aka skupina Kalle zaujali kritiky i posluchače již svým debutovým albem Live from the Room (2014). Upřímný projev a očividné naladění dua na společnou vlnu jim přinesly několik nominací a ocenění v českých hudebních cenách Anděl, Apollo a Vinyla.

Příznivá odezva na jejich alternativní pop, který snad české scéně chyběl, jim však nijak nepopletla hlavy. Na nedávno vydané druhé desce Saffron Hills (2017, Day After Records) pro ně stále zůstává důležitá osobitost a spontaneita. Při nahrávání navíc opět vsadili na domácí prostředí a osmistopý pásový rekordér, což desce přidává specifickou osobní atmosféru. Jako bychom příběhy jejich písní žili s nimi. Kalle představují styl, který svojí naléhavostí a emocionální blízkostí osloví posluchače mnoha žánrů.

Veronika a David spolu hudebně působí již od roku 2007, kdy spoluzaložili kapelu Veena. Jejich další kroky vedly do post-hardcoreové kapely Nod Nod, která si své fanoušky získala také za hranicemi České republiky. S oběma skupinami vydali v posledních třech letech také nové desky. Počátky dua Kalle se potom datují do roku 2012, kdy Veronika a David spojili svůj tvůrčí potenciál a dali vzniknout něčemu jedinečnému.

Vstup volný

 

 

 

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

2.2.2018 20:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala