Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

18.9.2017 19:00

Jiří Hájíček čte ze svého románu „Dešťová hůl“

Román „Dešťová hůl“ nadaného vypravěče Jiřího Hájíčka byl jednou z nejdůležitějších českých knih uplynulého roku. Byl vyhlášen Knihou roku 2016 v každoroční anketě Lidových novin a na začátku roku 2017 byl román vyznamenán cenou Česká kniha. Hájíček pochází z Jižních Čech a s místem svého původu se spojuje i literárně. V nové knize vypráví napínavý příběh, ve kterém se jedná o spekulace a podvodné machinace s polnostmi na venkově.

Správce pozemků Zbyněk chce pomoci své dřívější lásce ve zdánlivě jednoduché majetkoprávní záležitosti. Kvůli tomu se vrací na venkov, do světa svého dětství a mládí. Přijde zde na stopu nejen podvodným machinacím místního obecního zastupitelstva, ale musí si přiznat svoji osobní a manželskou krizi. Zbyněk bojuje s nespavostí, bloudí katastrálními mapami a krajinou a nad ním se vznáší duchu podobný, bláznivý vesnický letec z 18. století. V rozhodujícím okamžiku si Zbyněk nanese válečnou barvu na obličej a vytáhne do boje, aby se jednoho rána neprobudil jako jiný člověk.

Románem Dešťová hůl zakončuje Hájíček volnou řadu vydané „venkovské trilogie morálního neklidu“. Berlínské publikum má nyní možnost autora a jeho román poznat ještě před vydáním německého překladu.Překladatelka Doris Kouba přeložila do němčiny úryvky z románu.

Akce Českého centra v Berlíně, s laskavou podporou Ministerstva kultury České republiky a Ceny Česká kniha.

Vstup zdarma

Foto: Jakub Stadler

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

18.9.2017 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala