Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

7.11.2016 19:00

Ještě jsme ve válce - osobní příběhy z 20. století v podobě komiksu

Vydavatel Jan Polouček (Post Bellum) a kreslíř Jan Bažant představují novou komiskovou skupinu z Česka, která se zabývá neobvyklými životními příběhy s komplikovanou historií minulého století a právě vychází v německém překladu. Skupina shromáždila třináct komiksů, které byly nakresleny podle výpovědí skutečných osob. Vypráví třínáct příběhů z válečné fronty, z koncentračních táborů, komunistických věznic a ze světa československé státní bezpečnosti. Představeny budou příběhy dokumentaristů z českého spolku Post Bellum.

Tento spolek sbírá výpovědi z různých časopisů, od válečných veteránů, bývalých vězňů z koncetračních táborů, politicky pronásledovaných ale taky komunistů nebo agentů státní bezpečnosti. Vzpomínky byly nahrány ve formě videí. Aby mohly být představeny veřejnosti, oslovil spolek Post Bellum nejlepší české a slovenské komiksové autory jako jsou Tomáš Kučerovský, Toy Box, Nikkarin, Jan Bažant, Miloš Mazal, Vhrsti, Martin Piško či Branko Jelinek, kteří vybrané vzpomínky znázornili v podobě komiksu.

Německý překlad, který vytvoříla Johanna Bratinka-Burghoff a Ondřej Bratinka, byl zveřejněn spolkem Post Bellum a nakladatelstvím Drava.

Prodej knih zajistí knihkupectví "Bücher am Nonenndamm".

Vstup zdarma 

 

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

7.11.2016 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala