Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

16.12.2006 0:00 - 0:00

Jazzový koncert: Radek Krampl & Vibe Fantasy

Radek Krampl (vib), Pavel Razím (bicí), Tomáš Liška (basa), Martin Vondra (saxofon)

 

Radek Krampl je v Česku jedním z nejznámějších hráčů na vibrafon a marimbu. Zahrál si již takřka se všemi českými jazzovými velikány. Doma se cítí skoro ve všech hudebních žánrech – počínaje swingem, bluesem, přes latinský jazz, funkem konče. V posledních letech se věnoval současné vážné hudbě a vystoupil se uskupením, které hraje klasickou hudbu, jako Stamic Quartet. Před deseti lety založil spolu se třemi zkušenými hudebníky vlastní jazzovým band Vibe Fantasy.

Pavel Razím, který učí na Pražské konzervatoři hru na bicí, sedí za bubny. Tomáš Liška stojí u kontrabasu a věnuje se mimo jiné hře na baskytaru. Martin Vondra, saxofonista přináší zkušenosti z řady big-bandů. Letos v srpnu spatřilo světlo světa první CD Vibe Fantasy. Repertoár této skupiny obsahuje jak moderní aranžmá klasických jazzových postupů tak i vlastní kompozice s elementy latinského jazzu, hiphopu a funku. Radek Kampel vystoupil již několikrát v klubu Schlot s jinými kapelami. S Vibe Fantasy tu však zahraje poprvé.

Před začátkem koncertu představí Ada a Alexandra J. Schnellerovi jejich knihu That Jazz of Praha, v níž je slovy a obrazem zmíněno na čtrnáct českách jazzových hudebníků a která zprostředkovává pohled do úžasné pražské jazzové scény. Během koncertní pauzy bude možno tuto knihu zakoupit za 19,90 €.  

 

Sobota, 16.12., 21:30 hodin

Klub Schlot, Edisonhöfe, Chausseestraße 18

Schlegelstraße 26, 10115 Berlin

www.kunstfabrik-schlot.de

VSTUPNÉ: 8,- €, zlevněné: 6,- €

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

16.12.2006 0:00 - 0:00

Organizátor:

Klub Schlot, Edisonhöfe, Chausseestraße 18


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala