Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

8.6.2017 19:00

In the Search of Truth – Fake News, Micro-Targeting and Social Bots

Nejpozději od vítězství Donalda Trumpa je známo, že nelze vyhrát volby pouze s přesvědčovacím talentem, ale že je třeba pracovat s cíleně umístěnými chybnými zprávami, informacemi střiženými čtenářkám i čtenářům na míru, stejně tak jako s programy, které na síti imitují lidské aktivity. Ti, kteří ovládají algoritmy a mají přehled o big data, mohou formovat nejen naše chování na síti, ale i ovlivňovat a regulovat politické a hospodářské procesy. Už nyní se hromadí důkazy o pokusech ovlivňování voleb, které se budou konat na podzim v Česku a Německu.

Ale jak může naše liberální demokracie obstát ve zkoušce, před kterou ji staví digitální revoluce?  A jak se změní naše komunikace a získávání informací v 21. století? Jaké strategie, opatření a přístupy byly doposud pro zacházení s chybnými informacemi, Social Bots a kyberterorismem v Česku a Německu vyvinuty? při  A co se od sebe navzájem můžeme naučit? Diskutujte s námi!

Impulzy pro diskuzní debatu formátu fishbowl poskytnou: Maria Skóra (Progresivní centrum) Josef Šlerka (Socialbakers) a dále účastníci programu Czech-German Young Professionals a zástupci Czexperts.

Večerem Vás budou doprovázet Dr. Tomáš Sacher (České centrum Berlín), Dr. Zuzana Lizcová (Asociace pro mezinárodní otázky - AMO) a Dr. Weronika Priesmeyer-Tkocz (Evropská akademie Berlín - EAB).

Akce se koná za podpory Auswärtiges Amt  a v rámci programu Czech-German Young Professionals, který je podpořen Česko-německým fondem budoucnosti. Diskuze proběhne v anglickém jazyce. Na závěr jste zváni na malé pohoštění.

Vstup zdarma, prosíme o potvrzení Vaší účasti na DE-CZ in search of truth do 6. června 2017.

 

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

8.6.2017 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala