Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

8.11.2017 18:30 - 9.11.2017

In the Name of Gift

Performance jako dar. Dar jako performance. Berlínský divadelní kolektiv Lunatiks Produktion a pražský umělecký gang Depresivní děti touží po penězích vás zvou na audienci, jejíž motto zní „Have fun and save the world!“, se kterou se pakvydají dále do Prahy. Předtím se však uměleckým způsobem vypořádají s mnohdy cynickými pravidly, která náš dnešní svět udržují v chodu.

V průběhu obou dvou dnů otevřených dveří vás na zastupitelství přivítají welcome drinkem, budete moci navázat nezávazné small talks nebo protokolární rozhovory. Mimo jiné očekávejte i výjimečnou kolekci diplomatických darů. Od nich si nová republika slibuje získání mocenských výhod a navázání přátelských vztahů s pečlivě vybranými globálními hráči dneška: mj. se Severní Koreou, tzv. Islámským státem nebo také společností Google či organizací FIFA a také sjedním důchodcem.

S kým se v současném světě vyplatí být zadobře? A jakým darem si lze koupit jeho přízeň? A na jaký dar přispějete Vy? Nějaký dar si odnese každý. Hloupý kdo dává, hloupější kdo nebere.

V Českém centru Vás uvítají:
Jakub Čermák, Viktor Filip, Veronika M. Kyrianova, Janette Mickan, Anna-Katharina Müller, Christine Rollar ad.

LUNATIKS PRODUKTION
LUNATIKS je berlínský kolektiv, který se od roku 2002 zabývá divadlem, performance a instalací. Zkoumá aktuální společenské jevy a neustále se opakující historické události. Východiskem divadelních projektů jsou vždy rozsáhlé rešerše, rozhovory s účastníky i odborníky. Teprve na základě těchto výzkumů vznikají texty, pravidla hry i forma inscenace. Kolektiv je za své projekty opakovaně zván na různé festivaly a sbírá spoustu ocenění.  Více na stránkách lunatiks.de.

DEPRESIVNÍ DĚTI TOUŽÍ PO PENĚZÍCH
Tento umělecký gang z Prahy je činný na poli divadla, site-specific, happeningu, instalace, filmu a soundartu. Nezávislá skupina začínala řadou site-specific projektů, které se odehrávaly mj. v soukromých bytech, na pražském Hlavním nádraží či v historických objektech. Ve svém projektu „Reliquiarium“ zpracovala propojení komerce a spirituality, vytvořila relikvie současných světců a nabídla je v interakci divákům. Tento projekt byl festivalem „...příští vlna/next wave…“ oceněn jako projekt roku. V roce 2011 byl uveden v Národním pavilónu Pražského Quadriennale. Ve svém internetovém rádiu se skupina zabývá aktuálními tématy (například první přímou volbou českého prezidenta), kde narušují hranice mezi rádiovým vysíláním a performance. V poslední době se skupina cíleně věnuje i dokumentárnímu a rešeršnímu divadlu. Jejich projekty a inscenace byly opakovaně uvedeny v rámci různých festivalů doma i v zahraničí. Několikrát byli pozváni na prestižní festival “Divadelná Nitra” na Slovensku.

8. + 9.11.2017, 18:30 – 21:30 hod.

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

Od: 8.11.2017 18:30
Do: 9.11.2017

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala