Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

29.10.2009 0:00 - 0:00

Hrdý Budžes
Autorské čtení a rozhovor s Irenou Douskovou

Rok české kultury v Kleisthausu: Současná literatura

 

Helena je bystrá dívka z českého maloměsta, má ráda dorty, vášnivě maluje a ráda  by se stala sochařkou – anebo dámou ze společnosti Její svobodná matka je divadelní herečkou a otec žije „kdesi v cizině, někde strašlivě daleko, kde se to jmenuje Nujork“. Helenin svět – to jsou mladí pionýři, lampionové průvody, zákulisí městského divadla a schizofrenie husákovské éry po potlačení Pražského jara. Ve své naivitě se Helena potácí od nesnáze k nesnázi a zvyká si, že na nikoho není spoleh, ani na Hrdého Budžese...

 

Po velkém úspěchu této knihy v České republice, která posloužila také jako úspěšná předloha divadelní hře, se knihy ujalo německé vydavatelství Deutscher Taschenbuchverlag (dtv) a Mirek Kraetsch ji v roce 2006 přeložil do němčiny. Ve stejném roce vzniklo v České republice volné pokračování debutového románu pod názvem Oněgin byl Rusák: je o tom, jak Helena vyrůstala a jak společnost vnímala její konflikty a protesty. Tomu odpovídá také lehký, humorný vypravěčský tón prvního dílu, který zde poněkud zvážněl.

 

V rozhovoru s překladatelem Mirkem Kraetschem představí Irena Dousková nejen její bestseller, ale i volné pokračování.

Další informace k autorce: www.douskova.cz

 

čtvrtek, 29.10., 19.00 hod.

Kleisthaus, Mauerstraße 53, 10117 Berlín

vstupné volné, přihlášky na: www.kleisthaus.de, Tel. 030 18 527 - 2648, Fax. 030 18 527 – 1871

 

Rok české kultury v Kleisthausu pod záštitou velvyslance České republiky je společným projektem Českého centra Berlín a Úřadu spolkové pověřenkyně pro záležitosti postižených občanů.

 

> měsíční program

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

29.10.2009 0:00 - 0:00

Organizátor:

České centrum, Kleisthaus


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala