Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

25.5.2018 20:00

François Svalis //\\ Hör dich glücklich

Pulsující elektronikou nabitou emocemi nás v květnovém koncertu z řady Hör dich glücklich zahrne producent François Svalis. Za sebou má support britského mága Maxe Coopera nebo islandských Vök a jeho ambiciózní fúze ambientního elektra, techna a deep housu získává kladné body také mezi hudebními kritiky. Spolu s generací podobně smýšlejících umělců v Evropě se snaží posunout hranice elektronické hudby směrem k live performanci stojící na rychlosti a obratnosti než na předpřipravených smyčkách z počítače.

Koncerty progresivního umělce připomínají spíše šamanský rituál a tento mystický zážitek nemine ani TZB. Ta bude svědkem poslechovější a experimentálnější polohy tohoto olomouckého umělce, kdy hudbu vytváří přímo na místě, tady a teď. Koberce se promění v mech a naše mysl se na hudebních vlnách dostane daleko za hranice rušné džungle velkoměsta. Jak říká sám François, snaží se lidem ukázat dokonalost ticha.

Hledač spirituálna, tulák na úpatích nejvyšších hor nebo v korunách nejvyšších stromů, tam všude nachází šestadvacetiletý François Svalis inspiraci a dochází k přesvědčení, že příroda hraje lépe než on. Ideálem a cílem je pro něj přivést lidi díky hudbě do lesa. Překotný start aktivit začátkem tohoto roku plného živých koncertů však dokazuje, že jeho podání šumění stromů a zpěvu ptáků je pro posluchače také lákavé.

Po desítkách koncertů po Polsku, Německu a České republice se Svalis nachází v klidnějším modu fokusu se středobodem na své první LP, které by mělo vyjít ke konci roku. Spolupracuje s labely, jako jsou berlínští Amselcom, Keller, Circle of Us nebo torontský Dream club, švedský Thathard Magazine či ruský Space Shore.

Vstup volný

 


 

V průběhu akce fotografujeme za účelem zveřejnění na naší internetové stránce nebo na našich účtech na sociálních sítích Facebook, Twitter, Instragram a Youtube. Svojí účastí na akci vyjadřujete souhlas se zveřejňováním fotografií, na kterých můžete být také vy. Pokud s tím nesouhlasíte, sdělte to prosím naší fotografce/našemu fotografovi nebo někomu z našich zaměstnanců.

 

Foto: Lucie Schubertová

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

25.5.2018 20:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala