Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

11.11.2008 0:00 - 12.11.2008 0:00

Herec v prostoru

Workshop s Martinem Sochorem
Po stopách Borise Hybnera - Festival české pantomimy v Berlíně

 

Workshop zprostředkuje hercům potřebné techniky a znalosti za účelem dalšího rozvoje jejich talentu a osobního stylu, bez ohledu na žánrové zaměření. Herecké umění je přitom chápáno především jako mimické umění, kterého základem jsou výrazové možnosti vlastního těla. Workshop je koncipován pro profesionály a studenty herectví, osloví ale také pohybově nadšené a talentované amatéry.

Martin Sochor, herec a pantomim vyučuje na Katedře nonverbálního a komediálního divadla Akademie múzických umění v Praze.

Workshop proběhne v angličtině.

Bližší informace, přihlášky a zaplacení kurzovného v Galerii CzechPoint Českého centra, tel. 208 25 92, e-mail: ccberlin@czech.cz

 

Úterý, 11.11., nebo středa, 12.11.,

13.00 – 16.00 hod.

Mime Centrum Berlin, Schönhauser Allee 73, 10437 Berlín

Kurzovné: 25,- €

 

Po stopách Borise Hybnera

Festival české pantomimy v Berlíně

Když se 1. srpna 1956 konalo první veřejné pantomimické představení, bylo pražské publikum okouzleno. Absolventi tanečního oddělení pražské Konzervatoře předvedli v tento večer své absolventské představení Večer tří pantomim. „Ladislav Fialka ani jeho spolužáci nemohli tušit, že tímto představením zakládají novou tradici prastarého umění a že pro umění pantomimy získají desítky následovníků,“ popisuje začátky české pantomimy Boris Hybner, tehdejší posluchač školy a nejvýznamnější český mim současnosti. Již dva roky později byla pantomimická představení pravidelnou součástí programu Divadla Na Zábradlí. Uměleckým vedoucím byl Ladislav Fialka, který založil Katedru nonverbálního a komediálního divadla na pražské Akademii múzických umění. Ve Fialkově souboru začala umělecká dráha mima, režiséra, dramaturga a pedagoga Borise Hybnera, který s různými soubory a partnery slavil velké úspěchy doma i v zahraničí. Světoznámými se staly jeho vystoupení s ruským klaunem Slawem Paluninem a jejich Snowshow. Po své habilitaci v roce 2000 se Boris Hybner začal věnovat výuce mladých mimů.

Z důvodu nemoci nemůže Boris Hybner bohužel přijet do Berlína – přejeme mu brzké uzdravení.

 

> měsíční program

 

 

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

Od: 11.11.2008 0:00
Do: 12.11.2008 0:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala