Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

2.11.2002 0:00 - 0:00

Harald Salfellner: Mozart und Prag

Čtení věnované Wolfgangu Amadeu Mozartovi v rámci Českého týdne v Berlíně. Čteny budou úryvky z hudebního průvodce, který čtenáře zavede na všechny pražská Mozartova místa a představí jeho současníky, se kterými měl skladatel co do činění.

V útulných prostorách berlínské kavárny Prager Caféhaus Slavia, připomínající svoji atmosférou, jak název sám napovídá, slavnou pražskou kavárnu Slávia, se uskuteční v rámci Českého týdne v Berlíně čtení věnované Wolfgangu Amadeu Mozartovi.
Vedle Salzburku je Praha druhou metropolí, která je neodlučitelně spjatá se jménem Mozart. V českém hlavním městě slavil tento hudební velikán své největší triumfy, tady rozuměli áriím z jeho oper pouliční zpěváci a uličníci, zatímco publikum v rezidentní Vídni ohrnovalo své urozené nosy. Celkem pětkrát navštívil Wolfgang Amadeus Mozart Prahu - je vzrušující, sledovat jeho stopy a vžít se do Prahy, kde ještě zhášejí lucerny ponocní a urostlí úředníci vybírají mýto na mostě. Tento hudební průvodce nejenom zase oživí čas Rokoka a rozezní hudbu ke konci se chýlícímu 18. století, ale také Vás zavede na všechny pražská Mozartova místa a představí jeho současníky, se kterými měl skladatel co do činění.
Harald Salfellner je autorem a vedoucím aktivního pražského nakladatelství Vitalis, kterému čtenáři vděčí mj. za nové vydání téměř zapomenutých německých autorů z Čech.
Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

2.11.2002 0:00 - 0:00

Organizátor:

České centrum Berlín


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala