Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

14.7.2009 0:00 - 0:00

Gentlemen Singers

Koncert v Kleisthausu

 

Vokální kapela Gentlemen Singers byla založena devíti mladými muži v roce 2003, kteří původně zpívali v chlapeckém sboru „Boni pueri“. Se svou komorní muzikou a širokým repertoárem patří sbor na české scéně k jedinečným a nejvyhledávanějším. Gentlemen Singers patří k pravidelným hostům na festivalech a objevují se ve větší míře i v rozhlase nebo v televizi, spolupracují rovněž s mnoha renomovanými dirigenty, komponisty a dalšími muzikálními experty. Proto dosahují ocenění nejen od publika, ale také od kritiků v České republice i v zahraničí - v Německu, Rakousku, Španělsku, Holandsku, Belgii, Lucembursku, Polsku, Estonsku, Tunisku, Slovensku nebo v USA. Velké oblibě v mezinárodním měřítku se těší i jejich tři CD: Canto, ergo sum, Gentlemen Singers Live a n Europam natus est.

 

Tento rok bude mít sbor 300. koncert a poprvé vystoupí i ve Francii. Na koncertech vystupují Gentlemen Singers jako „a-cappella“. S velkou samozřejmostí a výraznou muzikálností se pohybují mladí muzikanti v různých hudebních žánrech. Jejich repertoár zahrnuje gregoriánské chorále, renesanční, romantické i klasické skladby stejně jako lidová díla z 19. a 20. století. Stejně tak mohou interpretovat lidové písně z Čech, Moravy a Slovenska, americké spirituály i aktuální skladby z celého světa. Hudební kritikové označují Gentlemen Singers jako vokální naději české sborové scény.

 

Ve spolupráci s Úřadem spolkové pověřenkyně pro záležitosti postižených občanů pořádají velvyslanectví České republiky v SRN a České centrum Berlín.

 

úterý, 14.7., 20 hod.

Kleisthaus, Mauerstraße 53, 10117 Berlin

www.kleisthaus.de

vstup zdarma

Počet návštěvníků je omezen, rezervace nutná zde.

 

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

14.7.2009 0:00 - 0:00

Organizátor:

Úřad spolkové pověřenkyně pro záležitosti postižených občanů


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala