Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

9.10.2014 19:30

Tereza Boučková: Šíleně smutné povídky. Čtění ve Frankfurtu

Autorské čtení s následnou diskusí při knižním veletrhu ve Frankfurtu: Tereza Boučková představí své povídky, které nyní vyšly v německém překladu Raijy Hauck v nakladatelství Karl Rauch. Ve spolupráci s Deutsch-Tschechische Gesellschaft Frankfurt a.M a Ministerstvem kultury ČR.

V příbězích, které pojednávají o mužské a ženské samotě, krachu manželství a konci přátelství, se známá česká autorka ukazuje jako mistryně překvapivých point. Lidé v jejích povídkách touží po lásce, přijetí, přátelství a také po vnitřním míru nebo alespoň klidu ve zpustošeném nebo jen úplně vyprahlém manželství a překonání nepřízně osudu. Tereza Boučková minimalistickým stylem popisuje nenaplněná očekávání, pokročilé neurózy nebo tragické úmrtí.

Tereza Boučková se narodila v roce 1957 v Praze. Po podpisu Charty 77 bylo dceři spisovatele a dramatika Pavla Kohouta odepřeno studium a byla nucena si vydělávat jako pomocná síla. Od roku 1989 vydala pět prozaických děl a jednu sbírku fejetonů. Pracuje jako scénáristka a překladatelka.

Autorské čtení je společný projekt Českého centra Berlín a Německo-české společnosti ve Frankfurtu nad Mohanem.

Vstup volný

foto © Martin Vítek

Místo konání:
Freimaurerloge zur Einigkeit, Kaiserstraße 37, 60329 Frankfurt a.M
Datum:

9.10.2014 19:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala