Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

18.11.2014 19:30

Filmový cyklus Bohumil Hrabal: Perličky na dně

U příležitosti výstavy „Wer bin ich. Bohumil Hrabal: Schriftsteller – Tscheche – Mitteleuropäer“ v berlínském Literaturhausu na Fasanenstraße prezentuje kino Arsenal tři zfilmování hrabalovských látek. Ve spolupráci s Literaturhausem Berlín a za podpory Českého centra v Berlíně. Výchozím bodem tohoto povídkového filmu je Hrabalova prozaická prvotina.

Perličky na dně
Režie: Jiří Menzel, Jan Němec, Evald Schorm, Věra Chytilová, Jaromil Jireš, ČSSR 1965, v původním znění s titulky

Film režírovala skupina začínajících režisérů a předložila jím zároveň „manifest nové vlny československého filmu“. Jednotlivé filmové povídky ukazují absurdní výjevy plné černého humoru, ve kterých vystupují nevěsty a podvodníci, automobiloví závodníci, amatérští malíři a milenecké dvojice.

Bohumil Hrabal (1914–1997) patří k nejvýznamnějším českým spisovatelům 20. století. Jeho groteskní, tragikomické, subverzivní romány a básně nejenže dosáhly světové proslulosti, ale staly se také inspiračním zdrojem českých filmařů. U příležitosti výstavy „Wer bin ich. Bohumil Hrabal: Schriftsteller – Tscheche – Mitteleuropäer“ v berlínském Literaturhausu na Fasanenstraße prezentuje kino Arsenal tři zfilmování hrabalovských látek.

Ve spolupráci s Literaturhausem Berlín a za podpory Českého centra v Berlíně.

Vstupné: 7,50 €, 5,- € pro členy

 

Místo konání:

Kino Arsenal, Potsdamer Straße 2, 10785 Berlin

Datum:

18.11.2014 19:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala