Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

6.11.2012 - 11.11.2012

22. Filmový festival Cottbus – Festival východoevropského filmu

Na filmovém festivalu v Cottbusu jsou tento rok k vidění film „Až do města Aš“, debut mladé slovenské režisérky Ivety Grófové a dokument „Ivetka a hora“ režiséra Víta Janečka. Letošní ročník festivalu sleduje pro České centrum Christina Frankenberg.

Na filmovém festivalu v Cottbusu jsou tento rok k vidění dva české filmy. Film „Až do města Aš“ (7. 11. 2012, 19.00, Glad-House Saal) zařazený v sekci Spektrum vypráví takřka dokumentárním stylem o osudu jedné mladé ženy, která se při hledání zaměstnání a životní náplně ocitla až městě Aš na česko-německých hranicích. Filmový debut mladé slovenské režisérky Ivety Grófové připomíná legendární Formanův film „Lásky jedné plavovlásky“. Dokumentární film „Ivetka a hora“ režiséra Víta Janečka (9. 11. 2012, 10.00, Kammerbühne) běží v řadě Fokus: Náboženství ve východní Evropě a představuje mladou ženu Ivetu, které se v devadesátých letech několikrát zjevila Panna Marie.

Letošní ročník festivalu sleduje pro České centrum Christina Frankenberg. Jako členka DIALOG-poroty bude také spolurozhodovat o přidělení jedné z cen. Na naší facebookové stránce se pak podělí o dojmy z festivalu.

www.filmfestivalcottbus.de

Místo konání:
Cottbus
Datum:

Od: 6.11.2012
Do: 11.11.2012

Organizátor:

Filmfestival Cottbus


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala