Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

19.11.2014 19:30

Filmový cyklus Bohumil Hrabal: Skřívánci na niti

U příležitosti výstavy „Wer bin ich. Bohumil Hrabal: Schriftsteller – Tscheche – Mitteleuropäer“ v berlínském Literaturhausu na Fasanenstraße prezentuje kino Arsenal tři zfilmování hrabalovských látek. Ve spolupráci s Literaturhausem Berlín a za podpory Českého centra v Berlíně.

Skřivánci na niti
Režie: Jiří Menzel, Scénář: Bohumil Hrabal, ČSSR 1969, v původním znění s titulky 

Kladno v 50. letech. Nepřátelé systému – od odbojného státního zástupce až k buřičskému mlékaři – mají být převychováni prací na skládce šrotu. Tu a tam tajně sjednané schůzky s trestankyněmi představují jediné rozptýlení. Tehdy čerstvě dokončený film byl po obsazení Československa vojsky Varšavské smlouvy zakázán.

Bohumil Hrabal (1914–1997) patří k nejvýznamnějším českým spisovatelům 20. století. Jeho groteskní, tragikomické, subverzivní romány a básně nejenže dosáhly světové proslulosti, ale staly se také inspiračním zdrojem českých filmařů. U příležitosti výstavy „Wer bin ich. Bohumil Hrabal: Schriftsteller – Tscheche – Mitteleuropäer“ v berlínském Literaturhausu na Fasanenstraße prezentuje kino Arsenal tři zfilmování hrabalovských látek.

Ve spolupráci s Literaturhausem Berlín a za podpory Českého centra v Berlíně.

Vstupné: 7,50 €, 5,-  € pro členy

Místo konání:

Kino Arsenal, Potsdamer Straße 2, 10785 Berlin

Datum:

19.11.2014 19:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala