Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

20.11.2014 19:30

Filmový cyklus Bohumil Hrabal: Něžný barbar

U příležitosti výstavy „Wer bin ich. Bohumil Hrabal: Schriftsteller – Tscheche – Mitteleuropäer“ v berlínském Literaturhausu na Fasanenstraße prezentuje kino Arsenal tři zfilmování hrabalovských látek. Ve spolupráci s Literaturhausem Berlín a za podpory Českého centra v Berlíně. Na půdorysu stejnojmenné Hrabalovy autobiografické povídky vykresluje Petr Koliha úzké přátelství mezi spisovatelem a výtvarníkem Boudníkem.

Filmový cyklus Bohumil Hrabal: Něžný barbar
Režie: Petr Koliha, ČSSR 1989, v původním znění s titulky 

Na půdorysu stejnojmenné Hrabalovy autobiografické povídky vykresluje Petr Koliha úzké přátelství mezi spisovatelem a výtvarníkem Boudníkem. Třetím v tomto přátelském svazku je básník a filozof Egon Bondy.  Počátkem 50. let si toto trio zařídí dokonce společné bydlení, což odstartuje nekonečné diskuze a četné návštěvy hospod.

Bohumil Hrabal (1914–1997) patří k nejvýznamnějším českým spisovatelům 20. století. Jeho groteskní, tragikomické, subverzivní romány a básně nejenže dosáhly světové proslulosti, ale staly se také inspiračním zdrojem českých filmařů. U příležitosti výstavy „Wer bin ich. Bohumil Hrabal: Schriftsteller – Tscheche – Mitteleuropäer“ v berlínském Literaturhausu na Fasanenstraße prezentuje kino Arsenal tři zfilmování hrabalovských látek.

Ve spolupráci s Literaturhausem Berlín a za podpory Českého centra v Berlíně.

Vstupné: 7,50 €, 5,-  € pro členy

Místo konání:

Kino Arsenal, Potsdamer Straße 2, 10785 Berlin

Datum:

20.11.2014 19:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala