Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

14.1.2008 0:00 - 0:00

Film: Tatínek

ČESKÉ FILMY V BLOW UP

Tatínek
CZ 2004, 92 min., v originálním znění s ang. titulky
Režie a scénář: Jan Svěrák, Martin Dostál, kamera: Ivan Zachariáš

 

Předtím, než do německých kin přijde koncem ledna nový společný film Jana a Zdeňka Svěrákových Tatínek, nabízíme jeho předpremiéru. Režisér Jan natočil portrét svého otce Zdeňka Svěráka, oblíbeného scénáristy a herce.

 

Společně navštívili místa, která byla pro život otce nějakým způsobem významná, jako pražskou čtvrť Bohdalec, kde se odehrával film Obecná škola, Kopidlno v severních Čechách, ve kterém prožil válku, nebo Žatec, kam nastoupil po svém pedagogickém studiu jako učitel. Jan provází svého otce na hostujících představeních legendárního Divadla Járy Cimrmana, navštíví jej doma a také na jeho víkendové chatě. V rozhovorech se svým synem vzpomíná Zdeněk Svěrák na své dětství, na rodiče a školní léta, na svou práci pro rozhlas, později také v divadle a ve filmu.

 

Když jako diváci nasloucháme Zdeňkovým vzpomínkám, vidíme fotky a záběry z jeho života, odkrývají se nám zároveň některá místa, kde sbíral inspiraci pro své filmy. Na některých oblíbených filmech pracovali otec a syn společně, jako třeba na Obecné škole nebo na Oskarem oceněném filmu Kolja. Že tato spolupráce není vždy zcela bezkonfliktní, ukazuje tento dokument také:  před kamerou se otec a syn vypořádávají s odlišnými představami na nový filmový projekt Vratné lahve. Ukázky z filmů a výpovědi Svěrákových přátel a spolupracovníků doplňují tento filmový portrét.

 

Společná projekce Progress Film-Verleih a Českého centra

 

pondělí, 14.1., 19.30 hod.

Kino Blow Up, Immanuelkirchstraße 14, 10405 Berlin, Tel. 48 62 59 51, www.kinoblowup.de

Vstupné: 5,50 €, snížené: 4,50 €

 

> měsíční program

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

14.1.2008 0:00 - 0:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala