Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

18.12.2006 0:00 - 0:00

Film: Fimfárum 2

CZ 2006, 90 min., v originálním znění s anglickými titulky
Režie: Jan Balej, Vlasta Pospíšilová, Aurel Klimt, Břetislav Pojar, Scénář: Jan Balej, Jiří Kubíček, Aurel Klimt, Břetislav Pojar, Kamera: Miloslav Špála, Jakub Šimůnek, Radek Loukota, Zdeněk Pospíšil

 

Pod názvem Famfárum zveřejnil legendární český herec a komik Jan Werich (1905 – 1980) knížku pohádek, které četlo nejedno české dítě. Před čtyřmi lety zfilmovali čeští animátoři pět těchto pohádek a vytvořili tak celovečerní film. Na začátku letošního roku následovalo pokračování Famfárum 2, které přináší čtyři další filmově zpracované a tolik kouzelné povídky „pro chytré děti a chytré dospělé“. Tentokrát se režie chopil Břetislav Pojar, Aurel Klimt, Vlasta Pospíšilová a Jan Balej. Tito čtyři režiséři, z nichž je každý z jiné generace a z nichž má každý tak jedinečný umělecký rukopis, použili ve Famfáru 2 rozličných animačních technik – od klasické loutkové animace až po digitální techniku. Tím se jim podařilo vytvořit dílo, které si zadá s jakoukoli nejlepší tradicí českého animovaného filmu.

Obraz i tentokrát doprovází originální hlas Jana Wericha, který pochází z 60. let minulého století. Filmovou hudbu složil známý český písničkář Vladimír Merta.  

 

Starý mistr animovaného filmu Břetislav Pojar vypráví příběh o Polečkovi, který je stejně velký jako malíček, ale tak chytrý, že snadno přelstí mnohem větší a mocnější. Aurel Klimt zavede diváky do Orientu, kde osud od sebe odloučí nerozlučitelné Hrbáče z Damašku. Vlasta Pospíšilová vypráví o Třech sestrách a jednom prstenu, které po cestě na trh najdou prsten, který bude příslušet jen té, jež se nejvíc podaří znemožnit svého chotě. V Baljesově příspěvku Moře strýčku, proč je slané? pak zažívají bratři Marek a Kouba, z nichž je jeden bohatý, držgrešle a zlý a ten druhý chudý, pilný a dobrosrdečný, prastarý příběh, v němž jde o závist, kouzelný mlýnek a čerta.

Famfárum 2 získalo cenu na mezinárodním festivalu animovaného filmu Anifest 2006 jako nejlepší celovečerní film a bylo promítáno na mnoha dalších festivalech. 

 

Velice nás těší, že se budou moci diváci při promítání setkat s režisérkou Vlastou Pospíšilovou a producentem Martinem Vandasem.

 

Akci pořádá České centrum ve spolupráci s Progress Film-Verleih.  

 

pondělí, 18.12.2006, 19.30 hodin

Kino Blow Up, Immanuelkirchstraße 14, 10405 Berlin

Tel. 486 259 51, www.kinoblowup.de

vstupné: 5,50 €, zlevněné 4,50 €

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

18.12.2006 0:00 - 0:00

Organizátor:

Kino Blow Up, Immanuelkirchstraße 14, 10405 Berlin


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala