Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

17.10.2014 15:00 - 16:30

Film: Dangerous Acts Starring the Unstable Elements of Belarus

Bělorusko, země na východě Evropy, má jako jediný evropský národ autokratickou vládu. Dokumentární film „Dangerous Acts Starring The Unstable Elements of Belarus” nabízí pohled na aktivity z oblasti lidských práv divadla Belarus Free Theatre. Režisérka doprovází malý ansámbl při protestu proti cenzuře a pronásledování a představuje originální nahrávky vznikajících veřejných protestů. Akce ke Dni kultury evropských institutů v Berlíně: Bunt gemischt

Režisérka Madeleine Sackler osvětluje zákulisí Belarus Free Theatre. Film doprovází rozvoj odbojového hnutí proti cenzuře a represím jak na jevišti, tak na ulici. Bělorusko, země na východě Evropy, má jako jediný evropský národ autokratickou vládu. Dokumentární film „Dangerous Acts Starring The Unstable Elements of Belarus” nabízí pohled na aktivity z oblasti lidských práv divadla Belarus Free Theatre. Režisérka doprovází malý ansámbl při protestu proti cenzuře a pronásledování a představuje originální nahrávky vznikajících veřejných protestů. Umělci musí utíkat za hranice, kde na velkých jevištích rychle dosahují mezinárodního úspěchu. Tím zvýší mezinárodní povědomí o politice a ve své vlasti dále bojují za svobodu a lidská práva. Film má upozornit na krizovou politickou situaci v Bělorusku. Tato země je poslední diktatura v Evropě, takže se současně očekává, že filmový materiál bude muset být ke zpracování z Běloruska propašován. Madeleine Sackler se podařilo zprostředkovat utiskování běloruských civilistů v poutavé, mírně ponuré atmosféře.

(USA / Velká Británie 2013, 76 min., v originálním znění s anglickými titulky)

České centrum Berlín, Institut für Auslandsbeziehungen (ifa) a Schweizerische Botschaft pořádají ve společném projektu s názvem  „Když se umění stane politikou“ Den kultury evropských institutů v Berlíně. Filmové projekce, výstavy a diskuse budou zaměřeny jak na události v kultuře, tak na prodemokratická hnutí v postkomunistické společnosti.

 

Místo konání:

ifa-Galerie Berlin, Linienstr. 139/140, 10115 Berlin

Datum:

17.10.2014 15:00 - 16:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala