Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

23.6.2016 20:00

Kus: Česka 2016 – Tomáš Vůjtek: Slyšení

Dvoudenní festival „Kus: Česka 2016“ představuje současnou strhující českou dramatiku, která je v Německu takřka neznámá. Druhý večer uvede divadlo Komorní scéna Aréna z Ostravy oceněnou hru Slyšení v režii Ivana Krejčího. Autor hry Tomáš Vůjtek předkládá biografii Adolfa Eichmanna v českém prostředí a dává do souvislostí jeho činy s historickými událostmi v Ostravě. Jednou z dalších postav je Vlastička, jednoduchá česká žena z lidu, která se přizpůsobuje všem režimům a získává tím pro sebe výhody. Vůjtek využívá tématu k rozvinutí řady satirických momentů a zesměšnění historických událostí.

Inscenace získala v letošním roce všechna důležitá česká divadelní ocenění – inscenace roku, divadelní hra roku i nejlepší mužský herecký výkon. Divadlo Komorní scéna Aréna získalo také Cenu divadelních kritiků za nejlepší divadlo roku.

V češtině se simultánním tlumočením do němčiny, s následnou diskusí

Vedení festivalu a dramaturgie: Barbora Schnelle a Henning Bochert

Pořádá Drama Panorama: Forum für Theater und Übersetzung e. V. a České centrum Belin, za podpory Česko-německého fondu budoucnosti, Ministerstva kultury České republiky, Institutu umění – Divadelní ústav v Praze, Dilia divadelní, literární, audiovizuální agentury o.s. a města Ostrava. S laskavou podporou Theater unterm Dach.

 Vstupenky 12,-€ / 8,- , rezervace vstupenek: Theater unterm Dach na tel. čísle 030 – 902 95 38 17

 

Místo konání:

Theater unterm Dach, Danziger Straße 101, 10405 Berlin

Datum:

23.6.2016 20:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala