Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

4.12.2018 19:00

FEINKOŠT 2018 – Německo-česká přehlídka krátkých filmů

Publikum se tento rok může těšit na vybraný program poskládaný z krátkých filmových perel z Německa i Čech, které z nejzajímavějších krátkých filmů obou zemí vybrali Czech Film Center Prag společně s AG Kurzfilm Drážďany.

Nora Štrbová z Čech zachycuje ve svém krátkém animovaném dokumentárním filmu DODEK pouličního umělce a právníka, Marie-Magdalena Kochová představí dokumentární film BUDE SI SVĚT PAMATOVAT TVOJE JMÉNO?, který se pozastavuje nad obrazem lidí jako takových ve společnosti a co znázorňují. Německý krátký hraný film KLEPTOMAMI vypráví o absurditách, které zažívají dnešní matky. Betina Kuntzsch představí pro ni velmi osobní snímek HALMASPIEL, který animovanou formou dokumentuje biografii její matky, vyrůstání v národním socialismu, mládí v poválečném Německu, stavba zdi, život v NDR a po pádu zdi v sjednoceném Německu. Český příspěvek ŠTVANICE Michaely Režové se taktéž zabývá kapitolou z minulosti: Film se vrací do 50. let, zlaté éry československého hokeje. Lidské osudy jednotlivých hráčů jsou v rozporu se společenským a politickým děním. I snímek PŘÁTELSKÉ SETKÁNÍ NAD SPORTEM Jana Kolomana Rybanského se věnuje sportovní tématice: Nohejbalu – českému národnímu sportu.

Akce Českého centra Berlín a Velvyslanectví České republiky pořádaná společně s AG Kurzfilm a Czech Film Center, s podporou German Films, Česko-německého fondu budoucnosti a Národního filmového archivu.

Vstup zdarma

Prosíme o online-registraci do 3. 12. 2018


V průběhu akce fotografujeme za účelem zveřejnění na naší internetové stránce nebo na našich účtech na sociálních sítích Facebook, Twitter, Instragram a Youtube. Svojí účastí na akci vyjadřujete souhlas se zveřejňováním fotografií, na kterých můžete být také vy. Pokud s tím nesouhlasíte, sdělte to prosím naší fotografce/našemu fotografovi nebo někomu z našich zaměstnanců.

Místo konání:

Kinosaal der Tschechischen Botschaft, Wilhelmstraße 44, 10117 Berlin

Datum:

4.12.2018 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala