Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

5.12.2017 19:00

FEINKOŠT 2017

Pod názvem FEINKOŠT prezentují České filmové centrum a AG Kurzfilm každý rok zajímavé nové filmy z Čech a Německa, letos opět i v Berlíně. K vidění bude zábavný a pestrý program v architektonicky působivém kinosále Českého velvyslanectví.

Mladý český filmař Šimon Štefanides se představí s generační komedií, Damian Vondrášek uvede napínavé rodinné drama. Lenka Benešová se ve svém osobním dokumentu vydává hledat lásku v 21. století, filozofická loutková animace „Rybáři“ Báry Anny Stejskalové byla mimo jiné nominována na mezinárodní cenu studentských krátkých filmů Britské akademie filmového a televizního umění. Sophie Linnenbaum prezentuje velmi svérázné rodinné album, režisér Olaf Held mystifikuje diváky ve filmu o dosud přísně tajné misi Apollo 11 ½. Clara Trischler vypráví příběh emigrace své rodiny, která vedla ze Slovenska až přes Keňu a východní Pakistán do Rakouska. Lenka Benešová, Sophie Linnenbaum a Clara Trischler budou v Berlíně přítomny.

Akci pořádá České centrum Berlín a Velvyslanectví České republiky ve spolupráci s AG Kurzfilm a Czech Film Center, s laskavou podporou German Films, Česko-německého fondu budoucnosti a Národní Filmový Archiv.

vstup zdarma
Přihlašte se prosím do 4. 12. 2017 na ccberlin@czech.cz

 


 

Program 2017 

Nehoda / The Collision         
režie: Šimon Štefanides, 13 min, hraný, CZ 2016   
Starý pan Tošovský svým autem porazí paní Pařízkovou. Jeho dcera Zuzana zuří vztekem a zabaví mu jeho klíčky od auta, aby mu zabránila v dalším řízení.

Apollo 11 ½
režie: Olaf Held, 6 min, mystifikační dokument, CZ 2016
Ty fotografie známe. Pořídili je vědci, když pátrali po amerických vlajkách, které byly vztyčeny na Měsíci během šesti kosmických misí. Fotky dokazují, že pět vlajek je stále na svých místech. Pouze vlajka Apolla 11, zdá se, posunula.

Rybáři
režie: Bára Anna Stejskalová, 10 min, animovaný, CZ 2016
Příběh o rybáři, který jednoho dne vyloví ze zamrzlého jezera kostlivce. Utíká před ním a schovává se ve tmě, kde hledá útěchu v laciné zábavě. Skutečnost však škrábe na okno a rybářův úkryt se rychle stává noční můrou. Manipulace, lidskost, loutkovitost - to jsou hlavní témata tohoto filmu.

Vězení
režie: Damián Vondrášek, 27 min, hraný, CZ 2016
Nabídka na pozici vychovatele ve vězení by nezaměstnanému učiteli Jakubovi mohla pomoci vyřešit nelehkou rodinnou situaci. Jeho již tak nízké sebevědomí neustále shazuje tchán, který si svého zetě určitě představoval jinak. Klaustrofobní návštěva ve věznici ale vede jen k jedné otázce: Chce Jakub do konce života ovládat jiné nebo být sám ovládán?

Domov není jen místo / Zuhause ist kein Ort / Home is not a place
režie: Clara Trischler, 14 min, dokumentární, Německo 2015
Autorka se za pomoci vlastních i zprostředkovaných vzpomínek a fragmentů z 8mm kamery ze soukromého archivu svých prarodičů pokouší zrekonstruovat kroniku své původně slovenského rodiny. Její prarodiče pracovali v Pákistánu, Keni, a v Rakousku, ale v politickém zmatku Pražského jara museli volit mezi osobní svobodou a svými blízkými.

I love
režie: Lenka Benešová, 12 min, dokumentární, CZ 2016
Hledám pod postelí, za skříní, ve sklepě a pořád nenalézám. Hledám za rohem, hledám v květináči, ale ani tam není. Krátký film o skutečnosti mé samoty a mojí urgentní potřebě tento stav změnit. Pomáhám si zaručenými způsoby pro “singles, kteří chtějí jít tomu štěstíčku trochu naproti”. Nevzdávám se. Záleží mi na tom.

PIX
režie: Sophie Linnenbaum, 10 min, hraný, Německo 2017
Fotky z dětství, momentky z Vánoc, fotky z prvního dne ve škole, svatební alba - náš život tvoří nekonečná řada fotogenických momentů.

 

Místo konání:

Kinosaal der Tschechischen Botschaft, Wilhelmstraße 44, 10117 Berlin

Datum:

5.12.2017 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala