Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

23.5.2014 20:30

My Unique Jazz Festival: Hlavenková/Lavash Duo

Pianistka a skladatelka Beata Hlavenková a britský kytarista a zpěvák Justin Lavash společně vystupují s písněmi a kompozicemi různých hudebních žánrů (jazz, blues, folk, minimalistická hudba). Oba vycházejí z odlišných hudebních směrů, přičemž v rámci tohoto jedinečného hudebního Dua se střetávají kdesi uprostřed. Zarputilý až bouřlivý výraz Justin Lavashe spolu s precizností a empatií Beaty Hlavenková nacházejí v lyrickém charakteru jejich hudby společného jmenovatele. Autorské skladby obou muzikantů zpívají a hrají na kytaru a klavír.

Česká pianistka, skladatelka a producentka Beata Hlavenková studovala na Janáčkově konzervatoři v Ostravě a na Massachusettské universitě ve Spojených státech. Dnes patří k pracovně nejvytíženějším českým muzikantům, přičemž otevřena je mnoha hudebním žánrům. V minulosti složila také liturgickou hudbu pro Slezský evangelický kostel. Na začátku roku vydala sólové klavírní album Theodoros, které je milníkem její tvorby. Uznání se mu dostalo také ze strany kritiky.

Justin Lavash je britský kytarista, zpěvák a skladatel, který ve své tvorbě míchá prvky a postupy různých hudebních stylů jako je folk, blues a jazz. Tím vzniká mimořádně originální a dynamická hudba.

My Unique Jazz Festival. Jazz z Evropy
EUNIC Berlin představuje první "My Unique Jazz Festival. Jazz aus Europa“, který se koná 21. - 29. května v uměleckém prostoru Schlot, v b-flat a v Felleshus/Norské ambasádě v Berlíně. Podnět k pořádání vlastního berlínského jazzového festivalu dal italský bubeník a skladatel Andrea Marcelli, který je po mnoho let úzce spojený s berlínskou scénou. Cílem bylo prezentovat rozmanitost evropského jazzu s jeho rozličnými kořeny, dialekty i moderním vývojem.
S tak silnou pozitivní reakcí by Marcelli ovšem asi nepočítal: Na přípravě prvního „My Unique Jazz Festival“ se podílí 19 evropských kulturních institutů a velvyslanectví Evropského sdružení národních kulturních institutů (EUNIC Berlin) a také hudebníci z 22 evropských zemí. Název festivalu hravým způsobem odkazuje na anglický výraz pro měsíc květen a dříve zmíněnou zkratku EUNIC, za níž se skrývá sdružení zastřešující evropské kulturní instituty.
Každá hudební skupina prezentuje vlastní tvorbu a nově interpretuje známá díla ze své vlastní země v rámci volné improvizace. Na každý večer platí: jeden večer, dvě kapely, jeden vstup.

Vstup: 12 EUR (snížené 10 EUR) na oba koncerty večera

Místo konání:

Kunstfabrik Schlot, Chausseestr. 18, 10115 Berlin

Datum:

23.5.2014 20:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala