Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

24.9.2015 - 26.9.2015

Evropský den jazyků – Šlapeme za mnohojazyčnost

Spolek evropských kulturních institutů EUNIC Berlín pořádá od roku 2011 ve spolupráci se zástupci Evropské komise v Německu a centrální a zemskou knihovnou v Berlíně k Mezinárodnímu dni jazyků 26. září akce k tématu mnohojazyčnost. V tomto roce jsou na programu projížďky na kolech Berlínem s jazykovými hrami a také jazykové minikurzy v berlínských knihovnách.

S mottem „Šlapeme za mnohojazyčnost“ budou tento rok v rámci Evropského dne jazyků ředitelé a další členové evropských kulturních institutů v Berlíně jezdit s pěti přímo pro tuto akci vyrobenými rikšami a jízdními koly po centru Berlína. Trasa povede od Breitscheidplatzu přes Potsdamer Platz až k Friedrichsbrücke (u Alte Nationalgalerie). Na všech zmíněných veřejných místech se mohou kolemjdoucí a jazykoví nadšenci zúčastnit různých jazykových her (mimo jiné vícejazyčného scrabblu, jazykového kvízu).

Breitscheidplatz (13-14 hodin), Potsdamer Platz (15-16 hodin), Friedrichbrücke u Alte Nationalgalerie (17-18 hodin)

EUNIC Berlín pořádá od roku 2011 ve spolupráci se Zastoupením Evropské komise v Německu a Centrální a zemskou knihovnou v Berlíně u příležitosti Evropského dne jazyků akce na téma mnohojazyčnost.

I tento rok si děti mají možnost opět dát „jazykovou koupel“ v rámci Evropského dne jazyků v berlínských knihovnách, kde jim zaměstnankyně a zaměstnanci různých institutů a kulturních oddělení přiblíží jejich jazyk. V roce 2015 bude k dispozici celkově 35 jazykových koupelí (kurzů) pro 16 jazyků ve 25 knihovnách.

Více informací: www.eunic-berlin.eu

Místo konání:

Datum:

Od: 24.9.2015
Do: 26.9.2015

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala