Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

11.10.2017 19:00

Evropa a demokracie

Měnová krize, spory o uprchlících, Brexit. Již roky se EU potýká stále s novými velkými úkoly a zároveň se zdá, že je pro ni stále těžší, se s nimi vyrovnávat. V březnu proto předložila Evropská komise vícero scénářů budoucnosti EU. Od té doby se diskutuje ve všech členských státech:

Měla by se EU vrátit k čistě vnitřnímu trhu? Měly by členské státy v budoucnu ještě více spolupracovat v některých konkrétních odvětvích? Nebo je „vícerychlostní Evropa“ tím správným řešením? Odpověď na tyto otázky vypadají různě – a to podle národního a politického stanoviska. Proto se společně s politiky a experty z Německa a Čech zamyslíme, jak by se integrace Evropy mohla a měla vyvíjet.

Hosté:

Pavel Fischer, ředitel pražského institutu pro průzkum veřejného mínění STEM

Prof. Dr. Markus Jachtenfuchs, profesor vyučující European and Global Governance, Hertie School of Governance

Christoph Ziedler, ředitel Berliner Redaktion a bývalý bruselský korespondent pro  Stuttgarter Zeitung a Stuttgarter Nachrichten

Diskusní debatu ve formátu fishbowl bude moderovat PhDr. Tomáš Sacher (České centrum Berlín) a Dr. Anneke Hudalla (Evropská Akademie Berlín - EAB). Diskuse může v závěru pokračovat neformálně u malého občerstvení.

Eine Kooperation mit der Europäischen Akademie Berlin und der Prager Stiftung Forum 2000 und mit freundlicher Unterstützung durch das Auswärtige Amt.

Ve spolupráci s Evropskou Akademií Berlín, pražskou nadací Fórum 2000 a laskavou podporou Ministerstva zahraničních věcí.

Vstup zdarma, prosíme o potvrzení Vaší účasti prostřednictvím formuláře www.eab-berlin.eu

 

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

11.10.2017 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala