Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

26.9.2016 - 27.9.2016

Evropský den jazyků

Spolek evropských kulturních institutů EUNIC Berlín pořádá od roku 2011 ve spolupráci se Zastoupením Evropské komise v Německu a knihovnou Zentral- und Landesbibliothek Berlinzástupci Evropské komise v Německu a centrální a zemskou knihovnou v Berlíně k „Evropskému dni jazyků“ 26. září akce k tématu mnohojazyčnost. V tomto roce jsou opět na programu projížďky na kolech Berlínem s jazykovými hrami a také jazykové minikurzy pro školní třídy v berlínských knihovnách.

S mottem „Šlapeme za mnohojazyčnost“ pojedou odpoledne 26. září v rámci Evropského dne jazyků ředitelé a další členové evropských kulturních institutů EUNIC v Berlíně se svými partnery – Zastoupením Evropské komise v Německu a knihovnou Zentral- und Landesbibliothek Berlin, a pěti přímo pro tuto akci vyrobenými rikšami a jízdními koly již podruhé po centru Berlína. Na veřejných místech se mohou kolemjdoucí a jazykoví nadšenci zúčastnit různých jazykových her (mimo jiné vícejazyčného scrabblu, jazykového kvízu). Cílem je podporovat mnohojazyčnost v Evropě a zvýšit povědomí veřejnosti o jazykových kurzech, které nabízejí kulturní instituty v Berlíně.

26. a 27. září dopoledne bude mít opět kolem 1000 školáků možnost dát si v rámci Evropského dne jazyků v berlínských knihovnách „jazykovou koupel“, v rámci nichž jim zaměstnankyně a zaměstnanci evropských kulturních institutů a kulturních oddělení přiblíží jejich jazyk a zprostředkují zajímavosti o svých domovských zemích a Evropě.

Letos se na této akci poprvé bude jako nový člen EUNIC Berlín podílet také turecký Yunus Emre Institute.

 

Místo konání:

Datum:

Od: 26.9.2016
Do: 27.9.2016

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala