Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

15.10.2018 19:00

EUNIC-DokuMontag: Caure del niu

Katalánská režisérka Susanna Barranco v „Caure del niu“ zpracovává téma migrace dětí a mladistvých bez doprovodu, kteří prchají z Maroka do Španělska a problémů, které je jako nezletilé mohou v cizí zemi potkat. Dokumentární film vypráví několik příběhů s opakujícím se motivem: Chlapci se snaží nepozorovaně naskočit na plošiny náklaďáků a dostat se tak z přístavu Tanger do španělského města Algeciras. Cesta je velmi nebezpečná a mnoho lidí při ní umírá. I přesto jsou některé děti svými rodinami tlačeni to zkoušet znovu. Doufají, že si jejich děti najdou ve Španělsku práci a budou moci posílat domů peníze.

„Caure del niu“ je pátý dokumentární film umělkyně Susanna Barranco, která již v minulosti natáčela dokumentární filmy o sociálních tématech, například „Ferides“ o genderovém násilí a „El silenci del jonc“, který se zabýval duševními poruchami. Interdisciplinární umělkyně se kromě režírování hraných filmů věnuje i psaní románů či hraní v televizi.

Filmový projekt vznikl díky podpoře těchto institucí: DGAIA, ONG Red Acoge, ONG Ningún Niño sin Techo, Fundació Sant Pere Claver, Amnistía Internacional a Mousiké.

Na promítání naváže diskuze s režisérkou Susannou Barranco (v anglickém jazyce)

Akci pořádá České centrum Berlín a Institut Ramon Llull pod záštitou sdružení EUNIC.

EUNIC-DokuMontag

Caure del niu / Fallen from the nest /Vypadlý z hnízda

ESP 2015, 101 min., orig. znění s angl. titulky, režie: Susanna Barranco


V průběhu akce fotografujeme za účelem zveřejnění na naší internetové stránce nebo na našich účtech na sociálních sítích Facebook, Twitter, Instragram a Youtube. Svojí účastí na akci vyjadřujete souhlas se zveřejňováním fotografií, na kterých můžete být také vy. Pokud s tím nesouhlasíte, sdělte to prosím naší fotografce/našemu fotografovi nebo někomu z našich zaměstnanců.

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

15.10.2018 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala