Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

1.3.2015 21:00

Grand Moravia trio: Moravský jazz v Berlíně

Trio Emila Viklického Grand Moravia se představí v berlínském jazzovém klubu b-flat. Poslechnout si bude možné skladby inspirované moravskou lidovou tradicí, a to v aranžích Emila Viklického, jedného z nejvýraznějších postav české hudební scény.

Emil Viklický, který studoval mimo jiné na prestižní Berklee College of Music v Bostonu, propojuje pestrobarevnou melodiku, tonalitu a hlubokou emocionalitu lidové hudby s harmoniemi, dynamickými rafinesami a nápaditostí jazzu. Své posluchače zve na hudební cestu moravskou krajinou a vede je přímo do srdce tamní životní zkušenosti, kterou se pokouší zprostředkovat skrze moderní jazzovou hudbu.

V triu Grand Moravia hrají vedle Emila Viklického (klavír) také Petr Dvorský (kontrabas) a Cyril Zeleňák/Tomáš Hobzek (bicí). Oliver van Essenberg o tomto triu napsal: „Komu se dostane požitku poslouchat trio Emila Viklického, ať už živě nebo na nějakém nosiči, ten se může klidně opřít do křesla a nechat se hudbou hřát jako teplou dekou. (...) Specialitou tohoto tria jsou měkké, líbezné prvky. Ty následují chvályhodnou tradici jazzových hudebníků, kteří se při skládání hudby orientují na lidové písně, folklór nebo také šansony.“

b-flat Acoustic Music & Jazzclub

Vstupné 12/10 €

Místo konání:

b-flat, Rosenthaler Str. 13, 10119 Berlin

Datum:

1.3.2015 21:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala