Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

14.9.2010 0:00 - 0:00

Emil Hakl: O rodičích a dětech

Čtení a diskuse
20. Bohemicum-Slovacicum Berlín

 

Otec a syn se vydávají na procházku pražskou periférií a hovoří spolu celé odpoledne. Otec je více než sedmdesátiletý biolog, syn pak delší dobu plnoletý reklamní grafik, který žije s o mnoho let mladší ženou. Rozhovory zasahují do minulosti obou mužů: hovoří o letadlech a ženách, komentují své okolí a jejich rozdílné názory na věc je přitom opět spojují dohromady. Ačkoliv jsou už oba dávno dospělí, zůstávají uvězněni ve svých minulých rolích: otec se strachuje a dává rady, zatímco syn se cítí jako stále opravovaný malý kluk, ale uvědomuje si vzácnost a jedinečnost setkání s otcem. 

 

Emilu Haklovi se podařilo jeho dojemným, lehce komponovaným dialogem nastínit dva originální a citlivé charaktery, všeobecně platnou cestu životem a neobvyklý pohled na jeho rodné město Prahu. Českým čtenářům je Emil Hakl znám již dlouhou dobu, osm let po českém vydání ve spolupráci s nakladatelstvím Braumüller Literatur vydal tuto vynikající novelu O rodičích a dětech, která byla odměněna cenou Magnesia Litera, pod německým názvem Treffpunkt Pinguinhaus v překladu Mirka Kraetscha.

 

Filmovou adaptaci románu v režii Vladimíra Michálka představilo České centrum během podzimu 2009, nyní nabízí možnost osobně poznat i samotného autora literární předlohy.

 

Knihu bude možno zakoupit na místě u stánku knihkupectví Nonnendamm. 

Úterý, 14.9., 19.00 hod.
České centrum CzechPoint
Friedrichstraße 206 / vstup Zimmerstraße, 10969 Berlín
Vstup volný

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

14.9.2010 0:00 - 0:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala