Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

12.9.2009 0:00 - 0:00

Elena Sonenshine & Jocose Jazz

Schlot Saturday Highlight – Český jazz

 

Elena Sonenshine (zpěv), Vladimír Strnad (piano), Mirek Linka (kytara), Petr Dvorský (kontrabas), Branko Križek (bicí)

 

Zvuku skupiny Jocose Jazz dominuje hlas dnes jednoznačně nejlepší české jazzové zpěvačky Eleny Sonenshine. Elena je již známá daleko za hranicemi České republiky. Studovala na proslulé Berklee College of Music v americkém Bostonu a vystupuje již řadu let pravidelně v londýnských jazzových klubech i na jazzových festivalech v tuzemsku a v zahraničí. Její vynikající debutové album vyšlo nejen v České republice, ale i ve Spojených státech.

 

Repertoár Jocose Jazz obsahuje jak vlastní skladby včetně zajímavých jazzových úprav lidových písní, tak klasické standardy od Antonia Carlos Jobima, Thomase Wright Wallera a Horace Silvera, vždy přizpůsobené stylu a nástrojovému obsazení seskupení. Elena Sonenshine vystoupila opakovaně na pražském festivalu Jazz na Hradě, který je pořádán pod záštitou prezidenta republiky. V roce 2005 objela Českou republiku jako velvyslanec Philips International Jazz Festivalu, o rok později vystoupila v rámci festivalu Pražské jaro. V letech 2007 a 2008 působila vždy část roku v USA. Elena se věnuje též pedagogické činnosti – učí např. na Mezinárodni jazzové dílně v Praze.

Zpěvačka je doprovázena vynikajícími jazzovými muzikanty, kteří s ní již řadu let vystupují, ale hostuje také v dalších výborných jazzových skupinách. Do skupiny nově přibyl pianista Vladimír Strnad.

 

sobota, 12.9., 21.30 hod.

Kunstfabrik Schlot, Edisonhöfe

Chausseestraße 18, 10115 Berlin

vstupné: 10,- €, zlevněné 8,- €

 

> měsíční program

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

12.9.2009 0:00 - 0:00

Organizátor:

České centrum, Kunstfabrik Schlot


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala