Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

14.6.2018 19:30

Kus: Česka 2018 | Olga (Horrory z Hrádečku)

Nacházíme se na „Hrádečku“, slavné chalupě Václava Havla, a představena je nám divadelní hra, která má pojednávat o jeho první ženě Olze (zvěčněné v Havlových „Dopisech Olze“). Olze však do řeči pořád skáče Václav, který se nechce smířit s tím, že v této hře nemá hrát hlavní úlohu. Autorka Anna Saavedra před našima očima nechává odvíjet příběh Olžina života se smyslem pro dějinnou ironii a absurditu: Olze třeba nikdy není dáno sbírat sama v lese houby, nejprve ji pronásleduje Státní bezpečnost, hned po převratu zase ochranka jejího muže, čerstvě zvoleného prezidenta Havla. Olga je se svou přímočarostí cynickou komentátorkou politických zvratů – od divokých disidentských večírků až po státní akty. Biografické zmínky jsou v inscenaci použity jako stavební prvky sitcomového portrétu ženy, jež plna sebeironie důstojně vzdoruje životu, který by si sama nevybrala.

Tato inscenace byla v roce 2016 několikanásobně oceněna: Na Cenách divadelní kritiky jako hra roku a ženský umělecký výkon roku pro hlavní představitelku Olgy, na Cenách divadelních novin jako inscenace roku.

Hostující představení Divadla LETÍ, Praha, autorka: Anna Saavedra, režie: Martina Schlegelová, hrají: Pavlína Štorková, Jiří Böhm, Tomáš Kobr, Pavol Smolárik, premiéra: 23.03.2016

Česky s německými a anglickými titulky, po představení se koná diskuze s publikem

Délka: 2,5 hod. s přestávkou

Vstupenky und vstupné: www.tak-berlin.de/tickets und info@drama-panorama.com

 


 

Místo konání:

tak Theater Aufbau Kreuzberg, Aufbau Haus am Moritzplatz, Prinzenstraße 85F, 10969 Berlin

Datum:

14.6.2018 19:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala