Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

26.5.2018 20:00

Kus: Česka 2018 | Herec a truhlář Majer mluví o stavu své domoviny

Známý prozaik David Zábranský vyvolal v Česku svou první divadelní hrou na zakázku velký rozruch. Dílo Herec a truhlář Majer mluví o stavu své domoviny (2016) uváděné pražským Studiem Hrdinů je zdařilým příkladem českého divadla, které jde s dobou.

Co v Česku znamená slovo domov? A proč cítí Majer vůči domovu odpor? Má na tom vinu současný prezident? Nebo mají Češi v principu nízké sebevědomí a myslí si, že je to jinde, třeba v Německu, lepší? Zábranský vykresluje české dějiny se všemi důležitými historicko-politickými přelomy a pozoruje, jak se domov, archaické a idylické slovo obklopené eufemismy, používá k různým účelům. Napínavá česko-německá divadelní rozprava!

Stanislav Majer dostal za roli v této inscenaci českou cenu divadelních kritiků jako nejlepší herec v hlavní roli.

Hostování divadla Studio Hrdinů, Praha, režie: Kamila Polívková, účinkující: Stanislav Majer a sbor, premiéra 16. 9. 2016.

V češtině s německými a anglickými titulky, po představení následuje pódiová diskuse

Německý překlad hry od Doris Kouba právě vychází v nově založené řadě Drama Panorama – texty nových mezinárodních divadelních her v nakladatelství Neofelis ve výboru Von Masochisten und Mamma-Guerillas. Nové české drama. Vyd. Barbora Schnelle, Berlin: Neofelis 2018.

Vstupenky und ceník: tak-berlin.de/tickets nebo info@drama-panorama.com

 


 

Hostování se koná v rámci festivalu Ein Stück: Tschechien 2018, který pořádá Drama Panorama: Fórum pro překlad a divadlo e. V. a České centrum Berlín.
Vedoucí projektu a dramaturgie: Barbora Schnelle a Henning Bochert
Další info k festivalu a kompletní program: www.drama-panorama.com

 

Festival se koná s podporou našich sponzorů a partnerů: Česko-německý fond budoucnosti; Ministerstvo kultury České republiky; Der Regierende Bürgermeister von Berlin – Senatskanzlei; PerformCzech.cz; Divadlo LETÍ; Studio Hrdinů; Talking About Borders – Staatstheater Nürnberg; tak Theater Aufbau Kreuzberg.

Místo konání:

Aufbau Haus am Moritzplatz, Prinzenstraße 85F, 10969 Berlin

Datum:

26.5.2018 20:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala